یک خبر خوش برای صادرکنندگان سنگ آهن

nokhbegan-start
2067, 
یک خبر خوش برای صادرکنندگان سنگ آهنReviewed by کارشناس on Sep 20Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

شورای اقتصاد پس از بحث و بررسی درخواست وزارت صنعت معدن و تجارت،‌ n00026862-bبه حذف عوارض صدور سنگ آهن کنسانتره رأی داد.

به گزارش رادیوسهام به نقل از فارس، شورای اقتصاد پس از بحث و بررسی درخواست وزارت صنعت معدن و تجارت،‌ به حذف عوارض صدور سنگ آهن کنسانتره رأی داد.

این اقدام به دنبال شرایط دشوار شرکت های تولیدکننده کنسانتره سنگ آهن و درخواست وزیر صنعت معدن و تجارت به نتیجه رسید.

بر اساس نامه محمد رضا نعمت زاده، وزیر صنعت به شورای اقتصاد که با قید فوریت به دفتر معاون اول رییس جمهوری ارسال شده بود، هم اکنون از ۳۱ میلیون تن ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن، ‌تنها ۲۳ میلیون تن در داخل کشور به مصرف کارخانه های فولاد سازی می رسد و تولیدکنندگان سنگ آهن با مازاد ۸ میلیون تنی این ماده معدنی مواجه هستند.

وزارت صنعت معدن و تجارت خواستار کاهش عوارض صادرات سنگ آهن کنسانتره از ۱۵درصد به ۵درصد شده بود و شورای اقتصاد با استناد به تبصره ۳ بند ب ماده ۱۰۴ قانون برنامه پنجم توسعه برای حمایت از صادرات،‌ رأی به حذف این عوارض داد.

اعمال عوارض بر روی صادرات کنسانتره سنگ آهن، در زمان رشد نرخ های جهانی سنگ آهن از سوی دولت، اتخاذ شد که هدف آن کنترل صدور این ماده معدنی و همچنین فرآوری و رشد ارزش افزوده در داخل کشور بود.

این در حالی است که از سال گذشته کاهش مصرف جهانی این ماده معدنی سبب افت قیمت های سنگ آهن شد که این امر شرایط دشواری را برای تولیدکنندگان سنگ آهن در داخل کشور رقم زد. چنین پدیده ای در نهایت سبب بازنگری وزارت صنعت معدن و تجارت و دولت در آن تصمیم و لغو بخشنامه عوارض صدور سنگ ‌آهن شد.

 

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin