عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: به این چهارصنعت بورسی خوش بینم

nokhbegan-start
2067, 2223, 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: به این چهارصنعت بورسی خوش بینمReviewed by کارشناس on Sep 21Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با نزدیک شدن به نیمه دومعضو کمیسیون اقتصادی مجلس: به این چهارصنعت بورسی خوش بینم سال‌جاری انتظار بهبود روند معاملات در بازار سرمایه پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش رادیوسهام به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ابراهیم نکو عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص روند پیگیری نزولی بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه متأثر از شرایط اقتصادی بوده و با ادامه رکود شاهد روند منفی در بازار هستیم.
وی در ادامه افزود: سهامداران باید با دیدی بلندمدت اقدام به سرمایه‌‌گذاری در بازار سرمایه کنند زیرا بازدهی این بازار با شرایط اقتصادی و خبرهای مثبت توافقات در بلندمدت مناسب بوده و شاهد روند مثبت منطقی خواهیم بود.
نکو در توضیح صنایع برتر پس از لغو تحریم‌ها در بازار سرمایه گفت: صنایعی چون بانک،‌ حمل‌ونقل، بیمه و شرکت‌های خدماتی و تجهیزاتی که با وجود تحریم‌ها حرکت کندی داشتند با اجرایی شدن مفاد توافق به تدریج شاهد رشد و رونق آنها خواهیم بود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تأکید کرد: دولت با اتخاذ سیاست‌های انبساطی می‌تواند حرکت تدریجی بازار را از رکود به سمت رونق سوق دهد.
وی با اشاره به کمبود حجم نقدینگی در بورس اظهار داشت: با توجه به حجم و ارزش اندک معاملات بورس در این روزها سرمایه‌گذاران اعتماد خود را از دست داده‌اند و در این شرایط ترجیح به سرمایه‌گذاری در سیستم‌های پولی و بانکی دارند تا نقدینگی را با ریسک کمتری جذب کنند.
نکو در پایان تصریح کرد: با نزدیک شدن به نیمه دوم سال‌جاری انتظار می‌رود تا روند معاملات در بازار سرمایه بهبود پیدا کند و به سهامداران توصیه می‌شود با دیدی بلندمدت اقدام به سرمایه‌گذاری در بورس نمایند.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin