باز هم خبری منفی برای سیمانی ها

nokhbegan-start
2067, 
باز هم خبری منفی برای سیمانی هاReviewed by کارشناس on Sep 22Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه صنعت سیمان در ۵ ماهه باز هم خبری منفی برای سیمانی ها نخست امسال ۸ درصد از بازار داخلی و ۲۰ درصد از بازارهای خارجی خود را از دست داده است، گفت:وضعیت صنعت سیمان کشور در شرایط مناسبی قرار ندارد.

به گزارش رادیوسهام به نقل از تسنیم، عبدالرضا شیخان ، با اشاره به اینکه براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار در مردادماه سیمان از شمول قیمت گذاری خارج شده است، اظهار داشت: در حال حاضر عرضه و تقاضای سیمان در بازار متعادل نیست و همین موضوع مشکلاتی را برای تولیدکنندگان به وجود آورده است.
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با اعلام اینکه مشغول تعادل سازی عرضه و تقاضای سیمان در سطح بازار هستیم، افزود: صنعت سیمان در ۵ ماهه نخست امسال ۸ درصد از بازار داخلی و ۲۰ درصد از بازارهای خارجی خود را از دست داده است که این امر نشان می دهد صنعت سیمان کشور در شرایط مناسبی قرار ندارد.
وی اضافه کرد: به صورت کلی هر کارخانه سیمان مجاز است معادل ۲ ماه دپوی کلینکر داشته باشد اما امروز حدود ۵ میلیون کلینکر مازاد بر ذخیره در کشور وجود دارد.
شیخان با اعلام اینکه نگرانیم رتبه نخست ایران در صادرات سیمان تنزل پیدا کند، گفت: براساس آمار ایران چهارمین تولیدکننده سیمان در دنیا است که به نظر می رسد بروز مشکلات در این صنعت جایگاه ایران را با تغییرات منفی مواجه کند.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin