عرضه اولیه دو شرکت کوچک در روزهای آینده

nokhbegan-start
2067, 
عرضه اولیه دو شرکت کوچک در روزهای آیندهReviewed by کارشناس on Sep 27Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

دو شرکت کوچک فرابورسی شیر پاستوریزه پگاه فارس و صنایع نسوز توکا برای عرضه اولیه ۱۰ درصد عرضه اولیه دو شرکت کوچک در روزهای آینده سهام طی دو هفته جاری آماده شدند.

به گزارش رادیوسهام به نقل از بورس پرس، آخرین تحولات مربوط به برنامه عرضه اولیه سهام شرکت ها در بازار سهام نشان می دهد مسئولان فرابورس و سهامداران عمده دو شرکت کوچک فرابورسی شیر پاستوریزه پگاه فارس و صنایع نسوز توکا برای عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام طی دو هفته جاری آماده شده اند.
براساس این گزارش، “غفارس” درحالی اسفند سال گذشته آماده عرضه اولیه سهام در بازار دوم معاملات فرابورس بود و حتی جلسه معارفه ایی را برگزار کرده بود که بعد از لغو آن عرضه به دلایل مختلف ، بار دیگر در نوبت واگذاری قرار گرفته و مالک ۹۹ درصدی آن یعنی شرکت صنایع شیرایران در تدارک واگذاری ۱۰ درصد معادل ۲۰ میلیون سهم در اواخر هفته جاری یا هفته بعد شده است .
این شرکت ۲۰ میلیارد تومانی امروز اطلاعات سه ماه اول سال مالی اسفند ۹۴ را با پوشش ۱۰۰ ریالی از سود پیش بینی شده ۴۲۶ ریالی هر سهم ارایه کرد
همچنین در پی درج شرکت صنایع نسوز توکا از ۳۰ فروردین سال جاری با نماد ” کتوکا”، پیگیری های بورس پرس نشان می دهد این شرکت مستقر در اصفهان سه شنبه جاری برنامه خبری تشکیل خواهد داد و در صورت موافقت مسئولان فرابورس ، چهارشنبه این هفته یا اوایل هفته بعد شاهد عرضه ۱۰ درصد سهام خواهد بود.
“کتوکا” که از سال ۷۰ تاسیس شده و دارای سال مالی ۲۹ اسفند است، سود هر سهم سال مالی ۹۴ را ۹۴۷ ریال پیش بینی کرده و در سه ماه اول سال قادر به تحقق ۲۱ ریال از این پیش بینی شده است.
سرمایه اسمی این شرکت وابسته به سرمایه گذاری توکا فولاد، ۷.۲ میلیارد تومان بوده و در آخرین ترکیب سهامداری آن شرکت های توکا تولید اسپادان با ۵۳ درصد و نسوز قشم و توکا فولاد با ۲۴ و ۱۶ درصد از سهامداران عمده بشمار می روند.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin