شانس دیگر ایران تایر(پتایر) در مزایده زمین خود

nokhbegan-start
2067, 
شانس دیگر ایران تایر(پتایر) در مزایده زمین خودReviewed by کارشناس on Sep 27Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

پس از ناکامی ایران تایر برای یافتن مشتری در واگذاری زمین ۶ هکتاری خود در مزایده نوبت اول، شانس دیگر ایران تایر(پتایر) در مزایده زمین خودبار دیگر این شرکت در مزایده دیگری شانس خود را امتحان می‌کند.

به گزارش رادیوسهام به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالله امیر صادقی، مدیرعامل شرکت ایران تایر به سازمان بورس و اوراق بهادار اطلاع داده که روز سه شنبه هفته گذشته ۳۱ شهریور ماه ۹۴ با وجود برگزاری جلسه مزایده در محل این شرکت برگزار شده اما هیچ گونه پیشنهاد خریدی واصل نشده است.  بنابراین مقرر شده بار دیگر در مزایده دیگری که این هفته آگهی می شود، این دارایی جهت فروش آگهی شود.
این مقام مسئول اعلام کرده که با توجه به آیین نامه معاملات شرکت در صورت عدم وصول پیشنهاد خرید، امکان بازگشایی پاکت حاوی نظر کارشناس رسمی دادگستری در خصوص ارزش فروش زمین شرکت میسر نبوده و به تبع آن اعلام اثر سود و زیان حاصل از این رویداد امکان پذیر نیست.
شرکت ایران تایر زمینی ۶ هکتاری شامل ۸ هزار متر مربع سوله و محوطه سازی و امیتاز یک حلقه چاه واقع در منطقه ۱۰ تهران را برای فروش به مزایده گذاشته و مبلغ ۲ میلیارد تومان به عنوان سپرده حضور در مزایده به صورت چک بانکی رمز دار در وجه شرکت تولیدی ایران تایر تعیین کرده است.
این شرکت در اواخر خرداد ماه امسال افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی خود را به ثبت رسانده است. ایران تایر در  اطلاعات پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی ۹۴ بر اساس عملکرد واقعی ۳ ماهه خود توانسته با پوشش ۹درصدی فروش، ۴درصدی سود ناخالص ، زیان عملیاتی و زیان خالص به مبالغ ( ۱۵،۲۸۵ ) میلیون ریال و ( ۴۱،۴۴۰ ) میلیون ریالی را محقق کرده است .
شرکت اعلام کرده که بر اساس پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی ۹۴ شرکت براساس عملکرد دوره ۳ ماهه ، نیازمند بازنگری است.
علی بیگ زاده رئیس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس به تازگی نامه‌ای را در بازار منتشر کرده که بر اساس آن بر لزوم بازنگری در پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی ۹۴ شرکت براساس عملکرد دوره ۳ ماهه تاکید شده است. در این نامه آمده که « ضروری است دستور فرمایید اطلاعات در اسرع وقت بازنگری و اصلاح گردد و در غیر این صورت، دلایل عدم نیاز به اصلاح را همراه با توضیحات لازم درخصوص دلایل برآورد افزایش نرخ فروش تایرهای بایاس به میزان ۳۲ درصد در ادامه سال مالی ۹۴ جهت انتشار به بازار به این سازمان ارائه نمایید.»
مطابق بند ۸ ماده ۷ “دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس”، در مواردی که تغییر با اهمیت در پیش بینی عملکرد سالانه به وجود آید ، ناشر موظف است پیش بینی عملکرد سالانه حسابرسی شده را حداکثر ۲۰ روز پس از ارائه اطلاعات حسابرسی نشده به سازمان ارائه نماید که بر این اساس ارائه نسخه حسابرسی شده آخرین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی ۹۴ آن شرکت طی مهلت مقرر قانونی ضروری می باشد.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin