میلیون ها یورو در انتظار ایران خودرو

nokhbegan-start
2067, 
میلیون ها یورو در انتظار ایران خودروReviewed by کارشناس on Sep 28Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

خودروساز بزرگ فرانسوی در حالی قرار است تا چندی دیگر دوباره به میهمانی خودروسازی ایران بیایدمیلیون ها یورو در انتظار ایران خودرو که ایران خودرویی ها با ارسال نامه ای به این خودروساز فرانسوی، خواستار دریافت غرامت شده اند.

 

به گزارش رادیوسهام به نقل از اقتصاد نیوز، به گفته منابع آگاه، مسوولان ایران خودرو با استناد به اینکه رفتن ناگهانی پژو از ایران، سبب کاهش تولید این شرکت (ایران خودرو) شده است، از خودروساز فرانسوی خواسته اند تا معادل ضرری که بابت افت تیراژ زده اند، غرامت پرداخت کنند.
هرچند منابع آگاه چیزی در مورد رقم درخواستی ایران خودرو از پژو نمی گویند، اما چون ملاک آنها، تیراژ کاسته شده محصولات پژو در ایران است،خودروساز فرانسوی باید غرامت سنگینی را به آبی های جاده مخصوص بپردازد.
پژو تا سال ۲۰۱۴ با ایران خودرو قرارداد داشت، اما در اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی به واسطه خرید بخشی از سهامش توسط جنرال موتورز آمریکا، از ایران رفت تا هم یکی از بازارهای بزرگ خود را از دست بدهد و هم ایران خودرو را گرفتار بحران تولید کند.
با توجه به اینکه تولید محصولات پژو در ایران، طی سال های ۹۱ و ۹۲ (تقریبا مطابق با ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ میلادی) به کمتر از نصف کاهش یافت، به نظر می رسد چند صد میلیون یورو غرامت از سوی پژو در راه ایران خودرو است. هرچند مشخص نیست که پرداخت این غرامت، شرط ورود دوباره پژو به خودروسازی ایران هست یا نه، اما به نظر می رسد ایران خودرویی ها به شدت پیگیر دریافت این غرامت هستند تا هم زهر چشم از دوست فرانسوی شان بگیرند و هم خزانه شان را رونقی ببخشند.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin