نگرانی یک نماینده معروف از حال و روز بورس

nokhbegan-start
2067, 
نگرانی یک نماینده معروف از حال و روز بورسReviewed by کارشناس on Sep 29Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

نماینده مجلس معروف و بورسی در اظهاراتی تازه در مورد تاسیس بورس ارز و مسکن، نگرانی یک نماینده معروف از حال و روز بورسسرمایه گذاران خارجی و وضعیت بورس اظهار نظر کرد و گفت:نگران وضعیت بورس ایران هستم و برای بهبود وضعیت آن باید نرخ خوراک پتروشیمی ها تثبیت و نرخ بهره مالکانه معادن مشخص شود.

 

به گزارش رادیوسهام به نقل از بورس پرس، محمدحسن نژاد که قبل از حضور در مجلس یکی از فعالان بازار سرمایه و مدیرعامل کارگزاری رضوی بود و پیش از این هم پیش بینی هایی در مورد وضعیت بورس و شاخص کرده،این بار در مورد تاسیس بورس ارز و مسکن، سرمایه گذاران خارجی و وضعیت بورس اظهارنظر کرد و به خانه ملت گفت: در تاسیس بورس‌ها باید تدابیر کارشناسی اتخاذ شود و اینکه برای هر موضوعی بصورت شتابزده بورس در کشور تشکیل شود، صحیح نخواهد بود.

وی ادامه داد: بورس یعنی بازار متشکل که در آن باید واحدها، معیارها و استانداردها مشخص باشد. حال سوال این است که د رشرایط فعلی چه کسی می خواهد در بورس مسکن، عرضه یا تقاضا داشته باشد؟
این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: البته خرید و فروش اوراق مسکن در بورس با موضوع بورس مسکن متفاوت بوده و قابل پذیرش است.
حسن‌نژاد با بیان اینکه در کجای دنیا ارز در بورس خرید و فروش می شود،تاکید کرد: هم اکنون در مدیریت بازار ارز با مشکل روبرو هستیم. بنابراین ریسک تاسیس بورس ارز بالا است . نباید فراموش کرد در تخصیص ارز کالاهای واسطه ای مسئله داریم. بنابراین باید به این ملاحظات توجه شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با مثبت ارزیابی کردن حضورخارجی ها در بورس ایران ادامه داد:در شورای عالی بورس مصوب شده و حضور خارجی ها در بورس مشکلی ندارد.

حسن‌نژاد ادامه داد: نگران وضعیت بورس ایران هستم و برای بهبود وضعیت بورس باید نرخ خوراک پتروشیمی ها تثبیت و همچنین نرخ بهره مالکانه معادن نیز مشخص شود.

وی با تاکید بر لزوم شفاف شدن وضعیت نرخ سود بانک ها گفت: مقرر شده بود مطالبات مشکوک الوصول بانک ها را در حساب ها بصورت ذخیره لحاظ کنند که این روی سودآوری بانک ها تاثیرگذار بود و نگرانی هایی ایجاد کرده بود.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin