عرضه اولیه های جدید یکی پس از دیگری

nokhbegan-start
2067, 
عرضه اولیه های جدید یکی پس از دیگریReviewed by کارشناس on Sep 29Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

رئیس اداره عملیات بازار شرکت فرابورس، زمان قطعی و شرایط عرضه اولین image_fullsize_f82b3cdc-7df6-400d-baaf-7d8c8013cabf_487a5755-0ddd-493d-8b5c-84118c36e094_main-300xدور از اوراق جدید موسوم به اسناد خزانه اسلامی را اعلام کرد و از عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام پگاه فارس در هفته بعد خبر داد.

به گزارش رادیوسهام به نقل از بورس پرس، بهنام محسنی در رابطه با آخرین وضعیت گشایش نماد و عرضه اولیه اوراق اسناد خزانه اسلامی که هفته پیش با حجم هزار میلیارد تومانی در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس درج شده، اظهار داشت: هماهنگی های نهایی برای قطعی کردن این تصمیم انجام شد و قرار است چهارشنبه این هفته ۸ مهر ، اولین عرضه این اوراق جدید صورت گیرد.

وی ادامه داد: درحالی دولت از طریق بانک ملی تاکنون حدود ۳۰۰ میلیارد تومان از این اوراق را بابت طلب پیمانکاران تخصیص داده که برای شروع ۴۰ میلیارد تومان از این اوراق شامل ۴۰۰ هزار ورقه با قیمت اسمی ۱۰۰ هزار تومانی و با نماد معاملاتی ” اخزا  ۱″ در چهارشنبه عرضه اولیه می شود. طی روزهای آینده هم به فراخور شرایط عرضه های بعدی انجام خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه حدود ۱۰ کارگزار اقدام به عرضه ۴۰ میلیارد تومانی اوراق در اختیار پیمانکاران عمدتا” وزارت راه و نیرو می کنند ، ادامه داد: روش این گشایش نماد و عرضه اولیه برای کشف قیمت همان روش معمول یعنی حراج تعیین شده و همه متقاضیان دارای کد سهامداری می توانند با در نظر گرفتن میزان ریسک پذیری و نرخ سود موثر مورد انتظار و همچنین سر رسید ۲۳ اسفند ۹۴ اقدام به ارایه سفارس خرید حداقل یک ورقه و حداکثر بدون محدودیت کنند.

محسنی با اشاره به اهمیت ویژه کشف قیمت این اوراق جدید و اعلام انتشار فرمول محاسبه نرخ سود موثر مورد انتظار جهت استفاده سرمایه گذاران، خاطر نشان کرد: بعد از عرضه اولیه در چهارشنبه ، معاملات ثانویه آن از روز شنبه در بازارهای نوین مالی فرابورس آغاز خواهد شد .

وی درباره زمان عرضه اولیه سهام دو شرکت آماده شیر پاستوریزه پگاه فارس و صنایع نسوز توکا هم به بورس پرس توضیح داد: با توجه به عرضه اوراق اسناد خزانه اسلامی در فردا ، مقرر شده عرضه اولیه ۱۰ درصد پگاه فارس (معادل ۲۰ میلیون سهم این شرکت ۲۰ میلیارد تومانی با پیش بینی سود ۴۲۶ ریالی هر سهم) در اوایل هفته بعد انجام شود .

وی ادامه داد: عرضه اولیه صنایع نسوز توکا هم بعد از نهایی شدن تصمیم اعلام خواهد شد.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin