نرخ سود وام ازدواج و بافت‌های فرسوده ۱۰درصد شد

nokhbegan-start
2224, 
نرخ سود وام ازدواج و بافت‌های فرسوده ۱۰درصد شدReviewed by کارشناس on Sep 30Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

سخنگوی دولت با تاکید بر اجرای مصوبه ۸ آبان سال گذشته هیئت وزیران گفت:نرخ سود وام ازدواج و بافت‌های فرسوده ۱۰درصد شد در اعطای تسهیلات ارزان قیمت به زوج های جوان،‌ احیای بافت های فرسوده و حاشیه شهرها متعهد هستیم تسهیلات با نرخ حداکثر ۱۰ درصد پرداخت شود.

به گزارش پایگاه خبری تسنیم، محمد باقر نوبخت در نشست خبری امروز افزود: در شش ماه نخست امسال ۱۰۶ میلیارد تومان بابت یارانه شیر رایگان مدارس ، مبلغ خوبی هم برای یارانه افزایش تولید کمباین و ۵۰ میلیارد تومان بابت افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی به ترتیب به وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت معدن و تجارت پرداخت شده است.

وی گفت: همچنین ۸۳ میلیارد و ۵۰۴ میلیون تومان برای یارانه کارخانه های سیمان مازوت سوز که اغلب در مناطق کمتر توسعه یافته واقع شده است و همچنین بابت جابه جایی حمل و نقل ریلی بار و مسافر به ازای هر تن ۲۳ تومان و در مجموع ۱۵۰ میلیارد تومان به وزارت راه و شهر سازی پرداخت شده است.
نوبخت به اشاره به پرداخت ۳۶۰ میلیارد تومان یارانه سبد کالا در شش ماهه اول امسال گفت: ‌همچنین ۱۰ میلیارد تومان بابت یارانه کارخانه قند دزفول پرداخت شده است.
سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه واحدهای تولیدی برای افزایش تولید به مساعدت دولت نیاز دارند، گفت: تا پایان امسال نیز ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر طبق توافق با وزارت صنعت ، معدن و تجارت بابت پرداخت تفاوت سود به واحدهای تولیدی پرداخت خواهد شد.
نوبخت با اشاره به بازدید روز گذشته از یکی از واحدهای خودروسازی کشور گفت: صنعت خودرو ، صنعت بزرگ کشور است که ۱۰۰ هزار میلیارد تومان دارایی موجود دارد و فعالیت این صنعت در اشتغال و رشد اقتصادی موثر است. از طرفی مردم و مصرف کنندگان از خودروسازان داخلی محصولات باکیفیت و قیمت مناسب را انتظار دارند.
نوبخت افزود: دولت همان طور که پای صحبت مردم می نشیند موظف است پای صحبت خودرو سازان نیز بنشیند و باید به انها کمک کنیم تا بتوانند محصولات خود را با کیفیت و قیمت مناسب بدهند.بر اساس اقتصاد مقاومتی نیز تقویت صنعت داخلی اولویت دارد.
وی با اشاره به سرمایه گذاری های صنعت خودرو کشور گفت: نباید تولید داخل را کنار بگذاریم زیرا حذف تولید داخلی به معنای واردات بی رویه محصولات خارجی است که دولت با آن مخالف است و سیاست اقتصاد مقاومتی هم بر تولید داخل تاکید دارند.علاوه بر بخش صنعت نشست های مشترکی نیز با وزیر جهاد کشاورزی و وزیر راه و شهر سازی برگزار شد تا انتظارات آنها نیز برآورده شود. در نشستی که شب گذشته با وزیر راه و شهر سازی داشتیم بر اجرای برنامه هایی برای تحرک به بخش مسکن که تاثیر مستقیم در رشد و اشتغال دارد ، تاکید شد.
سخنگوی دولت با تاکید بر اجرای مصوبه هشتم آبان سال گذشته هیئت وزیران گفت: در خصوص اعطای تسهیلات ارزان قیمت به زوج های جوان،‌ احیای بافت های فرسوده و حاشیه شهرها متعهد هستیم تسهیلات با نرخ حداکثر ۱۰ درصد پرداخت شود و بقیه را سازمان مدیریت و برنامه ریزی متعهد شده است.
نوبخت تاکید کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان نهاد برنامه ریز کشور برای شش ماه اینده برنامه مکتوب دارد و برای بعد از لغو تحریم ها نیز برنامه جامع داریم و همچنان اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در دستور کار دولت است.

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin