خودروسازان واردکننده شده‌اند| احضار وزیر صنعت به مجلس

nokhbegan-start
2224, 
خودروسازان واردکننده شده‌اند| احضار وزیر صنعت به مجلسReviewed by کارشناس on Sep 30Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه خودروسازان به واردکننده خودرو تبدیل شده‌اند، گفت: درخودروسازان واردکننده شده‌اند| احضار وزیر صنعت به مجلس این مورد از وزیر صنعت خواسته‌ایم تا به مجلس پاسخ دهد.

به گزارش رادیوسهام، حمیدرضا فولادگر در گفت‌ و گو با فارس با اشاره به اعلام معاون رئیس‌جمهور مبنی بر پرداخت یارانه تولید به خودروسازان، اظهار داشت: در حال حاضر خودروسازان برای واردات خودرو اقدام می‌کنند، یارانه پرداختی به آنها نباید در این زمینه هزینه شود بلکه باید صرف ارتقاء کیفیت خودروهای تولیدی شود.

وی ادامه داد: اکنون از یک طرف برای افزایش کیفیت خودروها مقاومت می‌شود و از طرفی دیگر نیز روش‌های نظارتی مناسبی بر تولید خودرو در داخل وجود ندارد. برای حل این مشکلات از وزیر صنعت خواسته‌ایم تا در مجلس حاضر شده و به سوالات نمایندگان پاسخ دهد.
فولادگر با بیان اینکه احتمالاً یارانه ۲۰۰ میلیارد تومانی دولت بابت سود تسهیلات بانکی اختصاص خواهد یافت، گفت: خودروسازان باید از یارانه تولید در جهت ارتقاء کیفیت و ایجاد سیستم‌هایی برای انجام این کار استفاده کنند.
وی با اشاره به پیش‌بینی پرداخت یارانه ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی به بخش تولید در بودجه امسال، گفت: هنوز آمار دقیقی درمورد یارانه پرداخت‌شده به بخش تولید طی نیمه اول امسال به مجلس ارائه نشده است.
عضو کمیسیون صنایع همچنین با اشاره به رکود موجود در اقتصاد کشور، گفت: رشد منفی ۲ درصدی صنعت و رشد منفی ۰.۶درصدی بخش معدن در فصل بهار ناشی از این رکود است که دولت باید برای حل آن چاره‌اندیشی کند.
به گفته وی، رکود موجود در کشور باعث انباشت تولیدات صنعتی از جمله خودرو در کارخانه‌ها شده است.

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin