احتمالا جنگ جهانی سوم در راه است

nokhbegan-start
2224, 
احتمالا جنگ جهانی سوم در راه استReviewed by کارشناس on Oct 4Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

هفته نامه فرانسوی نوول ابزرواتور در گزارشی از احتمال آغاز جنگ جهانی سوم بواسطه ورود نظامی احتمالا جنگ جهانی سوم در راه است روسیه به بحران سوریه و افزایش تنش بین ایران و عربستان سخن به میان آورده است.

نویسنده بروز دو واقعه را نشانه احتمال وقوع این سناریوی فاجعه آور خوانده که یکی ریشه در  مسکو و دیگری خلیج فارس دارد که میتواند جرقه یک برخورد عمومی را ایجاد کند.

نویسنده مقاله ادعا کرده نزدیک بود ٣٠ سپتامبر تاریخ تکرار شود و جنگ جهانی سوم بی سر و صدا آغاز شود.

وی با اشاره به حادثه ترور ولیعهد اتریش در سارایوو که زمینه ساز شروع جنگ جهانی اول در سال ١٩١۴ شد، به دو دلیل وضع فعلی را با آن زمان مقایسه میکند: ١ – افزایش تنش بین ایران و عربستان بواسطه  انتقاد محکم ایران از عربستان بواسطه عدم تامین امنیت حجاج و ادعای عربستان مبنی بر توقیف دو لنج حامل سلاح از مبدا ایران به مقصد یمن  ٢- بحران سوریه و  تصمیم پارلمان روسیه مبنی بر اجازه  به پوتین برای انجام عملیات نظامی در سوریه.

این نشریه در ادامه ادعا می کند: در حالیکه غرب مشغول انجام عملیات خود در سوریه است، اقدام نظامی روسیه و بمباران اماکن متعلق به مخالفین بشار ( نه داعش) که متحد آمریکا هستند، ریسک رویارویی دو طرف را افزایش می دهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از انتخاب، نویسنده این بیم را مطرح میکند که ١- روسیه که مشکلات اقتصادی داخلی دارد و ایران قدرتمند بعد از توافق هسته ای، در حال آزمایش میزان تمایل و جدیت طرف مقابل هستند  و ٢- اینکه سعودی ها نیز که شدیدا از قدرت گرفتن رقیب شیعه خود وحشت زده هستند، متحدین خود از جمله فرانسه را به یک بازی بی پایانی در منطقه بکشانند که اوضاع را وخیم تر کند.

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin