خوش آمد بورس انرژی به عرضه اولیه سمانک|سود تضمینی ۲۵ تا ۲۸ درصد

nokhbegan-start
2067, 
خوش آمد بورس انرژی به عرضه اولیه سمانک|سود تضمینی 25 تا 28 درصدReviewed by کارشناس on Oct 6Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

عرضه اولیه چهارمین بخش قراردادهای سلف موازی استاندارد کالای نفت کوره ۳۸۰ سانتی استوکخوش آمد بورس انرژی به عرضه اولیه سمانک|سود تضمینی 25 تا 28 درصد شرکت ملی نفت ایران (نماد سمانک۹۵۴) از فردا در بورس انرژی ایران آغاز می شود.

 

به گزارش رادیوسهام به نقل از عصر مالی؛ سیدعلی حسینی، مدیر عامل بورس انرژی ایران با اعلام این خبر گفت: قرار است از روز چهارشنبه مورخ ۹۴/۷/۱۵ عرضه چهارمین بخش از این اوراق با هدف تامین مالی طرحهای توسعه ای شرکت ملی نفت ایران و با ارزش ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰(هزار میلیارد) ریال در بورس انرژی ایران آغاز گردد. به گفته این مقام مسئول اندازه هر قرار‌داد یک تن نفت کوره بوده و عرضه بصورت ریالی انجام خواهد شد. قیمت عرضه اولیه هر قرارداد ۷،۹۶۴،۹۰۰ ریال بوده و مجموعاً ۱۲۵،۵۵۰ قرارداد عرضه خواهد شد.

مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام این موضوع که دوره عرضه اولیه تا روز سه شنبه۹۴/۷/۲۱ ادامه خواهد داشت و حداکثر ۱۰ روز کاری پس از پایان عرضه اولیه، معاملات ثانویه این اوراق آغاز خواهد شد افزود: مهلت تسویه در دوره عرضه اولیه و معاملات ثانویه یک روز کاری پس از انجام معامله و تسویه نقدی در سررسید حداکثر پنج روز کاری پس از آخرین روز معاملاتی خواهد بود.

حسینی ادامه داد: این اوراق با نام و منضم به اختیار خرید و فروش تبعی و معاف از مالیات است . سود روز شمار این اوراق ۲۳ درصد تعیین شده و در پایان دوره زمانی قرارداد یکساله، ۲۵ درصد سود تضمینی به دارندگان آن پرداخت می‌شود اما این سود می‌تواند تا سقف ۲۸ درصد هم افزایش یابد. متعهد پذیره نویسی این اوراق شرکت تأمین سرمایه آرمان و کارگزار عرضه کننده آن کارگزاری بانک توسعه صادرات خواهد بود.

شایان ذکر است تاکنون ۳ بخش از قراردادهای سلف موازی استاندارد نفت کوره جمعاً به ارزش ۲،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ (دو هزار میلیارد) ریال در بازار مشتقه بورس انرژی ایران عرضه شده است که با استقبال مناسب خریداران مواجه شده است.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin