قیمت اعمال برای دارندگان واحد های صندوق سپاس

nokhbegan-start
2224, 
قیمت اعمال برای دارندگان واحد های صندوق سپاسReviewed by کارشناس on Oct 6Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

قیمت اعمال برای تمام دارندگان واحدهای صندوق اعم از افردی1394050912553259411682 که روز عرضه اولیه اقدام به خرید کرده اند یا طی مدت زمان معامله آن در بورس، به مبلغ ۱۳۰۰ تومان می باشد و هر سرمایه گذاری که در روز سر رسید دارنده واحدها باشد مبلغ مذکور به آن تعلق می گیرد.

 

به گزارش رادیوسهام به نقل از بورس نیوز، صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه در ۱۷ اسفند ماه سال ۹۳ در نماد “سپاس” در بازار سرمایه عرضه شد. قیمت اسمی هر واحد از صندوق سپاس مبلغ یک هزار تومان ارزش گذاری شده و دارندگان واحدهای صندوق در سررسید آن یعنی ۳۱ فروردین ماه سال ۹۵ می توانند هر واحد از آن را با قیمت اعمال یعنی ۱۳۰۰ تومان به فروش برسانند و از این محل سود دریافت کنند.

از این رو با گذشت بیش از هفت ماه از زمان عرضه واحدهای صندوق سپاس و معامله آن طی این مدت، این سوال مطرح می شود که در شرایط فعلی در صورتیکه سهامداری بخواهد واحدهای صندوق را خریداری کند، آیا قیمت اعمال آن همان ۱۳۰۰ تومان خواهد بود؟

در همین ارتباط، مدیر عامل مرکز مالی ایران به عنوان موسس و مدیر صندوق سپاس عنوان کرد: صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری دارایی پرتفوی غیر فعال متشکل از سهام ۳۱ شرکت فعال در بازار سرمایه است و تا پایان سر رسید هیچ گونه تغییری در ترکیب پرتفوی آن اعمال نمی شود. علاوه بر نمایش اطلاعات صندوق در سایت اختصاصی آن، NAV صندوق به طور لحظه ای طی ساعات معاملات روزانه بر صفحه معاملاتی آن در سایت مدیریت فناوری بورس نمایش داده می شود. بر این اساس می توان گفت تمام اطلاعات صندوق به طور شفاف در سامانه معاملات بورس اعلام می شود.

علی نقوی درخصوص قیمت اعمال هر واحد از صندوق سپاس در روز سررسید و ساز و کار بازدهی آن به سرمایه گذاران ابراز داشت: قیمت اعمال برای تمام دارندگان واحدهای صندوق اعم از افردی که روز عرضه اولیه اقدام به خرید کرده اند یا طی مدت زمان معامله آن در بورس، به مبلغ ۱۳۰۰ تومان می باشد و هر سرمایه گذاری که در روز سر رسید دارنده واحدها باشد مبلغ مذکور به آن تعلق می گیرد. علاوه بر این، سرمایه گذاران می توانند در صورت تمایل قبل از سر رسید اقدام به فروش کنند که در پی آن بازدهی ای از محل تفاوت قیمت خرید و فروش واحدها نصیب آنها خواهد شد.

وی در خاتمه پیرامون استقبال سهامداران از سرمایه گذاری در صندوق سپاس طی بیش از هفت ماه معامله آن در بازار سرمایه اظهار داشت: اظهار نظر کردن در این خصوص بستگی به دیدگاه افراد دارد و تاکنون حدود ۸۰ میلیارد تومان از مبلغ۱۰۰ میلیارد تومان متعهد شده، عرضه گردیده است.

مدیرعامل مرکز مالی ایران در پاسخ به این سوال که آیا این مجموعه برنامه ای جهت عرضه صندوق های دیگر همچون سپاس در نظر دارد؟، گفت: این مجموعه در حال حاضر برنامه ای در این خصوص درنظر ندارد و صندوق سپاس گام اولی بود برای معرفی صندوق های با ویژگی های این چنینی به بازار سرمایه تا سایر نهادهای مالی در صورت تمایل اقدام به تأسیس و عرضه آن کنند.

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin