گفته‌ها و ناگفته‌های وزیر صنعت از بورس و خودرو

nokhbegan-start
2224, 
گفته‌ها و ناگفته‌های وزیر صنعت از بورس و خودروReviewed by کارشناس on Oct 6Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنعت، از امضا نامه به رئیس جمهورگفته‌ها و ناگفته‌های وزیر صنعت از بورس و خودرو گفت اما از وضعیت انبار شدن خودروها در انبار خودروسازان حرفی نزد.

 

به گزارش رادیوسهام به نقل از فارس، وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره علت ارسال نامه ۴ وزیر به رئیس جمهور گفت: وضعیت بازار پول و سرمایه دلیل ارسال این نامه و توضیحاتی که ایشان از وزیر اقتصاد خواسته بودند، بوده است.
محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه بازدید از پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت گفت: خوشبختانه هر سال شاهد پیشرفت‌های جدیدی در بخش صنعت هستیم، با وجود فشار تحریم‌، صنعتگران بیکار ننشسته‌اند و ماشین آلات صنعتی اتوماسیون نسبت به سال‌های گذشته وضعیت بهتری دارند.

نعمت زاده ادامه داد: تولیدکنندگان با استفاده از تجارب دیگر کشورها، بخش عمده‌ای از نیازمندی‌های داخل را تامین کرده‌اند و در همین راستا از دانشجویان این رشته و فعالان این حوزه می‌خواهیم برای پیشرفت بیشتر کشور از این نمایشگاه بازدید کرده و نظرات و انتقادات خود را انتقال دهند.

وی در پاسخ به سوالی درباره علت امضای نامه‌ از سوی ۴ وزیر که خود او هم از جمله این وزرا بوده است، به رئیس جمهور گفت: این نامه در رابطه با بازار سرمایه و بورس بود. رئیس جمهور گزارشی را از وزیر اقتصاد و دارایی در رابطه با وضعیت بورس خواسته بودند که ما هم به عنوان متولی صنعت کشور که بخشی از شرکت‌های زیر مجموعه آن در بورس حضور دارند این نامه را به درخواست وزیر امور اقتصادی و دارایی امضا کردیم و رئیس جمهور هم جلساتی را در این راستا برگزار کرد.

وی در پاسخ به این سوال که حتی وزیر دفاع نیز این نامه را امضاء کرده و مفهوم آن چه می‌تواند باشد، گفت: بسیاری از شرکت‌های زیر مجموعه وزارت دفاع در بورس هستند و سازمان‌های بازنشستگی نیز همینطور، در کنار آن دولت در سال‌های گذشته بابت رد دیون برخی شرکت‌ها را واگذار کرده که در بورس حضور دارند و اکنون باید فکری برای آنها کرد.

در ادامه خبرنگاران از وضعیت انبار شدن خودروها در انبار خودروسازان از نعمت زاده سوال کردند که وی برای بازدید از دیگر بخش‌های نمایشگاه صنعت ترجیح داد دیگر به سوالات پاسخ ندهد

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin