اعلام نشدن قیمت شکر و تهدید انباشت محصول در کارخانه‌ها

nokhbegan-start
2067, 
اعلام نشدن قیمت شکر و تهدید انباشت محصول در کارخانه‌هاReviewed by کارشناس on Oct 7Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر گفت: علی‌رغم گذشتن یک ماه از فصل بهره‌برداریاعلام نشدن قیمت شکر و تهدید انباشت محصول در کارخانه‌ها و پیشنهاد قیمت ۲۶۱۰ تومانی برای شکر هنوز ستاد تنظیم بازار قیمت این محصول را اعلام نکرده و کارخانه‌ها مانند سال گذشته بلاتکلیف هستند که اگر این روند ادامه پیدا کند مانند سال گذشته محصول تولید شده در انبارهای کارخانه‌ها روی هم انباشت می‌شود و اتفاقات سال گذشته از جمله کاهش قیمت، انباشت محصول و سودجویی دلالان تکرار خواهد شد.

 

به گزارش رادیوسهام به نقل از ایسنا، بهمن دانایی اظهار کرد: بیش از یک ماه از فصل برداشت و بهره‌برداری چغندرقند و تولید می‌گذرد و قیمت ۲۶۱۰ تومانی پیشنهادی صنایع در نیمه شهریور ماه به ستاد تنظیم بازار ارسال شد اما تا کنون قیمت این محصول اعلام نشده است.
وی افزود: قیمت پیشنهادی شکر با حاشیه سود کمتر از ۱۰ درصد و تنها ۱۳ درصد بیشتر از سال گذشته بوده است، چراکه بهای چغندرقند که حدود ۷۰ درصد در هزینه تمام شده تولید شکر تاثیرگذار است حدود ۱۳.۵ درصد افزایش پیدا کرده و افزایش ۱۸.۵ درصدی دستمزد و دیگر هزینه‌های تولید نیز به نوبه خود در قیمت تمام شده محصول اثرگذار بوده است.
دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر ادامه داد:‌ با وجود پیشنهاد قیمت۲۶۱۰ تومانی برای هر کیلوگرم شکر که حداقل سود ممکن را برای صنایع دارد در جلسه ستاد تنظیم بازار صنایع به قیمت ۱۵۴۰ تومان نیز راضی شدند اما این قیمت هنوز اعلام نشده است.
دانایی با بیان این که پیش‌بینی می‌شود امسال یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن شکر تولید شود، تصریح کرد: به نظر می‌رسد اعلام نکردن قیمت محصولات کشاورزی که پیش از این با مصوبه دولت منوط به تصویب ستاد تنظیم بازار شده بود در راستای کنترل تورم بوده است که این روش مناسبی نیست، چرا که صنایع در حال زیان‌دهی هستند و ادامه این روند نابودی تولید کنندگان را رقم خواهد زد.
وی اظهار کرد: مشخص نیست که علی‌رغم تلاش‌های وزارت جهاد کشاورزی و رایزنی صنایع قند و شکر چرا ستاد تنظیم بازار قیمت این محصول را اعلام نمی‌کند و اگر این روند ادامه پیدا کند مانند سال گذشته محصول تولید شده در انبارهای کارخانه‌ها روی هم انباشت می‌شود و اتفاقات سال گذشته از جمله کاهش قیمت، انباشت محصول و سودجویی برخی دلالان تکرار می‌شود.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin