رئیس اتحادیه صنعت پلاستیک:واحد های تولیدی در مرز ورشکستگی

nokhbegan-start
2067, 2223, 
رئیس اتحادیه صنعت پلاستیک:واحد های تولیدی در مرز ورشکستگیReviewed by کارشناس on Oct 10Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

رئیس اتحادیه صنعت پلاستیک کشور با بیان اینکه هزینه‌های سربارتولید کالا درکشور زیادرئیس اتحادیه صنعت پلاستیک:واحد های تولیدی در مرز ورشکستگی است، گفت:پرداخت مالیات و بهره‌های بانکی سنگین باعث شده تا بخشی از واحدی‌های تولیدی تعطیل شوند.

به گزارش رادیوسهام به نقل از تسنیم، نصرالله رضازاده با اشاره به اینکه این روزها قیمت تمام شده کالاهای داخلی بسیاربالا است، اظهارداشت: زمانی که قیمت تمام شده یک کالای داخلی بالا باشد واردات محصولات خارجی ارزان به کشور افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه هزینه‌های سربارتولید کالا درکشورزیاد است، افزود: در حال حاضر تولیدکنندگان نمی‌توانند برای تأمین سرمایه خود از تسهیلات بانکی استفاده کنند که این امر خود آنها را با مشکلات زیادی روبه رو ساخته است.

رئیس اتحادیه صنعت پلاستیک کشور، گفت: دولت در این شرایط به جای کمک به واحدهای تولیدی مطالبات مالیاتی خود را افزایش داده است در حالی است که تولیدکننده ای که کالاهای خود را به فروش نرسانده چگونه می تواند مالیات های سنگین پرداخت کند.

رضا زاده با بیان اینکه پرداخت مالیات و بهره‌های بانکی سنگین باعث شده تا بخشی از واحدی‌های تولیدی تعطیل شوند، اظهارداشت: قراربود با افزایش قیمت حامل‌های انرژی دولت تسهیلات و یا مواد اولیه ارزان را در اختیار واحدهای تولیدی قرار دهد اما متأسفانه هیچ کدام از این موارد اجرایی نشد.

وی مهم ترین مشکل تولیدکنندگان را عدم نقدینگی دانست و تصریح کرد: امروز واحدهای تولیدی فلج شده‌اند و دولت باید برای کمک به آنها سیاست مناسبی را به کار گیرد.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin