افزایش قیمت نفت به ۷۰ دلار در سال آینده میلادی

nokhbegan-start
2224, 
افزایش قیمت نفت به 70 دلار در سال آینده میلادیReviewed by کارشناس on Oct 10Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گروه انرژی پیرا که یک سال پیش سقوط قیمت نفت را پیش بینی کرده بود هشدار داد افت فعلی قیمت ها افزایش قیمت نفت به 70 دلار در سال آینده میلادی در بازار زمینه را برای افزایش قیمت به ۷۵ دلار در ۲ سال آینده فراهم می سازد.

 

به گزارش رادیوسهام به نقل از رویترز، گروه انرژی پیرا که پیش بینی هایش به دقت در بازار دنبال می شود؛  یک سال پیش نیز سقوط قیمت نفت را پیش بینی کرده بود، روز پنجشنبه هشدار داد که افت فعلی قیمت ها در بازار زمینه را برای افزایش قیمت به ۷۵ دلار در طی ۲ سال آینده فراهم می سازد.

گری راس، موسس و مدیر اجرایی گروه پیرا که در سمینار سالانه این گروه که بدون حضور خبرنگاران برگزار شد سخن می گفت چشم اندازی افزایشی تر از آنچه که بسیاری از مدیران صنعتی و بانک ها نظیر گلدمن ساکس برای قیمت نفت پیش بینی می کنند، ترسیم کرد.

راس پس از سخنرانی در این کنفرانس به خبرنگاران گفت: ما باید در طول یک سال شاهد قیمت ۶۰ تا ۷۰ دلاری برای نفت باشیم تا شاهد بارور شدن عرضه مورد نیاز برای سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ باشیم.

پیرا پیش بینی کرده که قیمت نفت تا پایان سال ۲۰۱۶ به ۷۰ دلار برسد و سال بعد بشکه ای ۷۵ دلار معامله شود.

چشم انداز گروه پیرا در تضادی آشکار با پیش بینی جدید موسسه گلدمن ساکس است که پیش بینی کرده بود قیمت های پایین برای مدت طولانی تری تداوم یابد. این موسسه پیش بینی کرده بود که قیمت ها باید در سال ۲۰۱۶ پایین باشد تا موجب توازن عرضه و تقاضا شود و به صورت پایدار تولید نفت آمریکا را در سال آینده میلادی به میزان ۵۸۵ هزار بشکه در روز کاهش دهد.

در کنفرانس سال گذشته، در حالی که صنعت نفت درست در آغاز رویارویی با افت قیمت ها به زیر ۱۰۰ دلار در هر بشکه قرار داشت، راس از اولین تحلیلگران مهمی بود که پیش بینی کرد قیمت نفت با توجه به سیاست عربستان در عدم کاهش تولید، بیش از این نیز کاهش خواهد یافت.

در آن زمان، قیمت نفت برنت که هنوز بالاتر از ۹۰ دلار در هر بشکه بود، ۵ روز پس از این کنفرانس حدود ۸ دلار کاهش یافت. مقامات سعودی حاضر در این کنفرانس نیز به برخی از شرکت کنندگان گفته بودند که انتظار کاهش شدیدتر قیمت ها را دارند.

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin