وزیر جهاد کشاورزی با افزایش تعرفه واردات روغن نباتی مخالفت کرد

nokhbegan-start
2067, 
وزیر جهاد کشاورزی با افزایش تعرفه واردات روغن نباتی مخالفت کردReviewed by کارشناس on Oct 12Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

وزیر جهاد کشاورزی از بررسی برنامه تولید دانه های روغنی در کمیسیون اقتصادی هیئتوزیر جهاد کشاورزی با افزایش تعرفه واردات روغن نباتی مخالفت کرد دولت برای تصویب نهایی خبر داد و گفت:افزایش تعرفه واردات روغن نمی تواند راهکار مناسبی برای حمایت از تولید داخل باشد و قیمت مصرف کننده را افزایش می دهد.

 

به گزارش رادیوسهام به نقل از تسنیم، محمود حجتی با اشاره به اینکه تولید دانه های روغنی باید بر اساس برنامه ریزی دقیق و علمی در کشور افزایش یابد افزود: هم اکنون ۱۰ درصد نیاز بازار به روغن خوراکی در داخل تولید و تامین می شود بنابراین افزایش تعرفه واردات روغن نمی تواند راهکار مناسبی برای حمایت از تولید داخل باشد.
وی گفت: افزایش تعرفه روغن وارداتی قیمت این ماده خوراکی را برای مصرف کننده افزایش می دهد بنابراین برای تولید دانه روغنی و حمایت از کشاورزان ساز و کار دیگری را در برنامه پیشنهادی به دولت ارائه کردیم.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: باید دانه های روغنی را کشت کنیم و از طرف دیگر نیز کشت این محصول باید برای کشاورز اقتصادی باشد.
حجتی گفت: در برنامه پیشنهادی راهکارهای مدیریت قیمت تمام شده تولید دانه های روغنی در داخل باید با قیمت وارداتی قابل رقابت و فاصله قیمتی قابل توجهی نداشته باشد.
وی افزود: قیمت خرید تضمینی دانه های روغنی باید با توجه به تورم سالانه و نرخ تسهیلات بانکی به گونه ای طراحی شود که قیمت تمام شده تولید داخلی با نمونه وارداتی قابل رقابت باشد.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin