فارس صدر جدولی خود را به فولاد سپرد

nokhbegan-start
2067, 
فارس صدر جدولی خود را به فولاد سپردReviewed by کارشناس on Oct 12Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

مجمع فوق العاده صبح امروز فولادمبارکه به افزایش سرمایه ۲.۵ هزار میلیارد فارس صدر جدولی خود را به فولاد سپرد تومانی رای داد تا این شرکت ضمن ثبت رکوردی جدید به بزرگترین شرکت بورس تبدیل شود.

 

ساعاتی پیش مجمع فوق العاده شرکت فولاد مبارکه در اصفهان و با حضور حدود ۸۰ درصد سهامداران برگزار و افزایش سرمایه ۲.۵ هزار میلیارد تومانی تصویب شد.
به گزارش رادیوسهام به نقل از بورس پرس، با این رویداد سرمایه اسمی “فولاد” از ۵ به ۷.۵ هزار میلیارد تومان رسید و این شرکت بعد از سال ها باردیگر به بزرگترین شرکت بازار سهام ایران از لحاظ سرمایه اسمی تبدیل شد و رتبه اول را که مدت ها دست بانک صادرات بود، کسب کرد.
علاوه بر این رکورد جدیدی در سقف سرمایه اسمی شرکت های بورسی و فرابورسی ثبت شد. چرا که تاکنون حداکثر سرمایه اسمی بنگاه های حاضر در بازار سهام ۵.۷ هزار میلیارد تومان بود.
افزایش سرمایه فولاد مبارکه از دو محل مطالبات و آورده نقدی ۲ هزار میلیارد تومانی سهامداران و سود انباشته ۵۰۰ میلیارد تومانی انجام شده و صرف اجرا و تکمیل طرح توسعه کنسانتره و گندله سازی سنگان، مشارکت در افزایش سرمایه گل گهر و جبران مخارج سرمایه ای انجام شده می شود.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin