تکرار عرضه جذاب اوراق سلف با سود ۲۵ تا ۲۸ درصدی

nokhbegan-start
2067, 
تکرار عرضه جذاب اوراق سلف با سود 25 تا 28 درصدیReviewed by کارشناس on Oct 13Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

در پی فروش چند ثانیه ایی ۱۰۰ میلیارد تومان از اوراق سلف موازی استانداردتکرار عرضه جذاب اوراق سلف با سود 25 تا 28 درصدی نفت کوره در هفته پیش ، امروز هم ۲۰۰ میلیارد تومان از این اوراق با سود حداکثر ۲۸ درصدی در بورس انرژی عرضه می شود.

به گزارش رادیوسهام به نقل از بورس پرس، در پی عرضه چهارشنبه گذشته و فروش چند ثانیه ایی ۱۰۰ میلیارد تومان از قراردادهای سلف موازی استاندارد شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی ، وعده مدیرعامل بورس انرژی برای عرضه ۲۰۰ میلیارد تومان از این اوراق محقق شد و قرار است امروز بار دیگر این اوراق جذاب برای عموم واگذار شود.

براساس این گزارش، در این رابطه سیدعلی حسینی، مدیر عامل بورس انرژی ایران با اشاره به همزمانی این عرضه با آغاز معاملات ثانویه سمانک۹۵۴ در روز جاری گفت: امروز عرضه اولیه پنجمین بخش قراردادهای سلف موازی استاندارد کالای نفت کوره ۳۸۰ سانتی استوک شرکت ملی نفت ایران در نماد سمانک۹۵۵ در بورس انرژی ایران انجام می شود.

وی افزود: این عرضه شامل ۲۴۴ هزار و ۸۹۶ قرارداد به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان است که با قیمت ثابت در دو مرحله مساوری ۱۲۲ هزار و ۴۴۸ قرارداد انجام می شود. مرحله اول ساعت ۹:۳۰ امروز خواهد بود و پس از ثبت سفارش‌های خرید از سوی کارگزاران، معاملات از ساعت ۱۰ آغاز می شود. مرحله دوم عرضه نیز ۳۰ دقیقه پس از اتمام مرحله اول انجام می شود.

مشاور رئیس سازمان بورس با اعلام اینکه حداکثر ۱۰ روز کاری پس از پایان عرضه اولیه، معاملات ثانویه این اوراق آغاز خواهد شد افزود: مهلت تسویه در دوره عرضه اولیه و معاملات ثانویه، یک روز کاری پس از انجام معامله و تسویه نقدی این اوراق در سررسید حداکثر ۵ روز کاری پس از آخرین روز معاملاتی خواهد بود.

حسینی ادامه داد: این اوراق با نام و منضم به اختیار خرید و فروش تبعی و معاف از مالیات است . سود روز شمار این اوراق ۲۳ درصد تعیین شده و در پایان دوره زمانی قرارداد یکساله، ۲۵ درصد سود تضمینی به دارندگان آن پرداخت می‌شود اما این سود می‌تواند تا سقف ۲۸ درصد هم افزایش یابد.

به گفته وی متعهد پذیره نویسی این اوراق شرکت تأمین سرمایه بانک ملت و کارگزار عرضه کننده آن کارگزاری بانک ملت است.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin