زمان اعلام پایان تحریم ایران توسط اتحادیه اروپا و آمریکا

nokhbegan-start
2067, 
زمان اعلام پایان تحریم ایران توسط اتحادیه اروپا و آمریکاReviewed by کارشناس on Oct 17Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

در خبری مهم برای بورس ایران، منابع آگاه دیپلماتیک غربی اعلام کردند اتحادیه اروپا یکشنبهزمان اعلام پایان تحریم ایران توسط اتحادیه اروپا و آمریکا پایان رسمی تحریم های اقتصادی ایران را به‌دلیل برنامه اتمی اعلام می کند.آمریکا نیز احتمالاً در همین روز پایان تحریم های ایران را اعلام خواهد کرد.

 

به گزارش رادیوسهام به نقل از بورس پرس، خبرگزاری فرانسه از قول منابع آگاه غربی اعلام کرد اتحادیه اروپا یکشنبه رسماً پایان تحریم های اقتصادی علیه تهران را اعلام خواهد کرد. اعلام روز یکشنبه اتحادیه اروپا مرحله انطباق ۹۰ روزه برجام را تکمیل خواهد کرد.

آمریکا نیز احتمالاً قرار است در همین روز پایان تحریم های ایران را اعلام کند.

به گفته این منابع تصمیم برای لغو تحریم های ایران از سوی اتحادیه اروپا، اواخر امسال پس از آنکه آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبندی ایران به تعهدات خود در چارچوب برجام را تأیید کند، اجرایی خواهد شد.
یک منبع آگاه تأکید کرد: اتحادیه اروپا زمینه قانونی برای لغو تحریم های اقتصادی و مالی مرتبط با برنامه هسته‌ای را آماده خواهد کرد ولی این تصمیم تنها زمانی اجرا خواهد شد که آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبندی ایران به تعهداتش را تأیید کند. ارزیابی من این است که اجرای تصمیم اتحادیه اروپا احتمالاً اواخر امسال اتفاق خواهد افتاد یا اوایل سال آینده، ولی بی‌شک زمانی اجرا خواهد شد که آژانس چراغ سبز نشان دهد.
این مسئله اهمیت دارد که ایران مجبور خواهد بود تا آژانس را راضی کند، آژانس از ایران خواسته است اقدامات لازم را انجام دهد تا اطمینان دهد رآکتور اراک و سایر تأسیسات برای اهداف نظامی استفاده نخواهد شد.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin