اجماع اعضای شورای پول و اعتبار برای کاهش سود بانکی

nokhbegan-start
2224, 
اجماع اعضای شورای پول و اعتبار برای کاهش سود بانکیReviewed by کارشناس on Oct 21Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار گفت: اعضای شورای پول و اعتباراجماع اعضای شورای پول و اعتبار برای کاهش سود بانکی درباره کاهش نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی اتفاق نظر جامع دارند.

 

به گزارش رادیوسهام به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا پور ابراهیمی در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ شبکه اول سیما گفت: موضوع کاهش نرخ سود سپرده ها و نرخ سود وام های بانکی در دستور کار شورای پول و اعتبار قرار گرفته و لازم بود که در بحث های حوزه بازار پول و رویکرد ضد رکودی در اقتصاد کشور تصمیم هایی گرفته شود.

وی افزود: در ارائه بسته پیشنهادی اقدام مناسبی صورت گرفت به طوری که بخش زیادی از این بسته با حوزه بازار پول و تصمیمات مرتبط با این بازار مربوط است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه چارچوب مباحث را چند روز قبل رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد در نشست های تخصصی اعلام کردند، تصریح کرد: سه شنبه شب کلیات این مباحث در جلسه شورای پول و اعتبار تصویب شد و امیدواریم این بسته ضد رکودی بتواند به اقتصاد کشور کمک کند و کشور براساس برنامه زمان بندی از رونق اقتصادی برخوردار و چالش‌هایی که موجب رکود اقتصاد شده است، رفع شود.

پور ابراهیمی اظهارداشت: سه شنبه شب تقریبا همه اعضای دولت و شورای پول و اعتبار درباره  تعیین نرخ سود بانکی اتفاق نظر داشتند و فقط درباره نحوه اجرای آن اختلاف نظرهایی وجود داشت اما موضوعاتی که مطرح شد در بحث سیاست‌های کلان بود و ارتباطی به کاهش نرخ سود و وام‌های بانکی نداشت.

وی گفت: تصمیماتی که مدنظر دولت است و در جلسات قبلی شورا نیز بحث شد، موضوع حمایت از واحدهای تولیدی بود که به علت کاهش تقاضا به واسطه حجم نقدینگی در اقتصاد در سه بخش اصلی تصویب شد که رئیس کل بانک مرکزی ریز گزارش را به عنوان متولی شورای پول و اعتبار ارائه خواهد کرد.

عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار خطرنشان کرد: بخش اصلی شامل خودرو و کالاهای اساسی است که می تواند به موضوع تأمین مالی برای واحدهای تولیدکننده ای که کالاهایشان در انبار مانده است کمک کند.

پور ابراهیمی گفت: در بحث حمایت از تولید رویکرد شورا بر این است که طرف تقاضا را به واسطه اتخاذ سیاست‌های انبساطی تحریک و به افزایش حجم منابعی که می تواند به عنوان تسهیلات در اختیار مردم قرار بگیرد کمک کنیم.

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin