قیمت نفت تا ۳ سال آینده به روزهای اوج خود باز نمی گردد

nokhbegan-start
2224, 
قیمت نفت تا 3 سال آینده به روزهای اوج خود باز نمی گرددReviewed by کارشناس on Oct 27Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

معاون امور بین الملل شرکت ملی نفت گفت: پیش بینی ها نشان می دهد کهقیمت نفت تا 3 سال آینده به روزهای اوج خود باز نمی گردد قیمت نفت تا سه سال آینده به روزهای اوج خود باز نمی گردد.

 

به گزارش رادیوسهام به نقل از ایران اکونومیست، سید محسن قمصری با تشریح وضعیت بازار جهانی نفت، اظهار داشت: بازار نفت خام به بازاری غیرقابل پیش بینی تبدیل شده؛ در حالی که نوسان این بازار درگذشته در حد چند سنت بوده این روزها، نوسان در حد چند دلار است.

وی با بیان اینکه بازار نفت به بازار ضعیفی تبدیل شده است، گفت: این بازار اکنون با یک میلیون بشکه نفت مازاد روبروست و یک میلیون بشکه نیز مازاد پنهان وجود دارد.

وی با بیان اینکه خبر افزایش عرضه نفت ایران که بیژن زنگنه آن را یک میلیون بشکه برآورد می کند هم در این بازار اثرگذار بوده است، خاطرنشان کرد: چندین سال نفت بالای ۱۰۰ دلار سبب شده که تولید از مخازن غیراقتصادی نیز اقتصادی جلوه کند، در عین حال قیمت بالا مصرف را بهینه کرده و سوخت های جایگزین مورد اقبال واقع شده است.

معاون امور بین الملل شرکت ملی نفت با بیان اینکه پیش بینی نمی شود که ظرف سه سال آینده، قیمت نفت به روزهای اوج خود بازگردد، افزود: جالب است بدانید که ژاپنی ها مصرف نفت خود را از ۵ میلیون بشکه به ۳.۵ میلیون بشکه در روز رسانده و اروپایی ها نیز ۱.۵ میلیون بشکه از میزان مصرف خود کاسته اند.

وی با اشاره به مضرات نفت بالای ۱۰۰ دلار، گفت: ظرف سال های گذشته، عرضه کنندگان جدیدی وارد بازار شدند و مهم تر آنکه آمریکا وابستگی خود را به نفت خاورمیانه کاهش داد. مصرف کنونی آمریکا در حال حاضر به ۱۷میلیون بشکه می رسد که ۱۰ میلیون بشکه از آن را از منابع خود تامین می کند. این کشور همچنین قانون منع صادرات نفت خام را دارد.

این مقام مسئول در شرکت ملی نفت اعلام کرد: در خوشبینانه ترین حالت، قیمت نفت تا دو سال آینده حدود ۶۰ دلار باشد اما این پیش بینی هم وجود دارد که تا سال ۲۰۲۵ وضعیت به همین منوال باشد.

معاون امور بین الملل شرکت ملی نفت افزود: ما باید توجه خود را به تولید گاز معطوف کنیم؛ چرا که دنیا برای تولید الکتریسیته به گاز متکی خواهد بود.

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin