امکان تجمیع وام ۸۰ با ۶۰ میلیونی مسکن فراهم شد

nokhbegan-start
2224, 
امکان تجمیع وام ۸۰ با ۶۰ میلیونی مسکن فراهم شدReviewed by کارشناس on Oct 27Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

امکان تجمیع امتیاز صندوق پس‌انداز مسکن یکم با اوراق گواهی حق تقدم استفادهامکان تجمیع وام ۸۰ با ۶۰ میلیونی مسکن فراهم شد از تسهیلات مسکن (اوراق تسهیلات مسکن) فراهم شد.

 

در مدل نخست ، امکان تجمیع امتیاز «صندوق پس‌انداز مسکن یکم» با «اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن» تا سقف ۶۰ میلیون تومان با رعایت ضوابط و مقررات مربوطه امکان‌پذیر است.
به گزارش رادیوسهام به نقل از تسنیم، هر فردی که در بانک مسکن حساب پس‌انداز داشته باشد می‌تواند پس از دوره یک ساله و بر اساس ضوابط و شرایط حساب پس‌انداز مسکن یکم ، وام مربوط به این حساب پس‌انداز را درخواست کند که در آن صورت بانک مسکن بر اساس میزان گردش مالی در همان حساب پس‌اندازی که دارد ، به او تسهیلات خرید یا ساخت مسکن می‌دهد (مثلا ۲۰ میلیون تومان).
سپس متقاضی دریافت تسهیلات مسکن با توجه به سقف تسهیلات مسکن با اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن (۶۰ میلیون تومان) با خرید اوراق تسهیلات ، این مابه‌التفاوت (مثلا ۴۰ میلیون تومان) را جبران می کند.
بانک مسکن اعلام کرده است در صورتی که متقاضی، چندین فقره حساب پس‌انداز مسکن در این بانک داشته باشد ، فقط می‌تواند تسهیلات مرتبط با یکی از آن حساب‌ها را با تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن یکم تجمیع کند.
همچنین بر اساس اعلام بانک مسکن در مدل دوم ، تجمیعِ تسهیلات «صندوق پس‌انداز مسکن یکم» با «صندوق پس‌انداز مسکن جوانان» صورت می‌گیرد که باید حداقل یک سال از تاریخ افتتاح حساب مسکن جوانان تا زمان درخواست تجمیع دو صندوق سپری شده باشد.
همچنین حداقل متوسط موجودی حساب متقاضی در حساب مسکن جوانان ، مطابق شرایط گردش حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم باشد.
متقاضیِ تجمیعِ تسهیلات حساب‌های «مسکن جوانان» و «مسکن یکم» ، باید علاوه بر حساب پس‌انداز مسکن جوانان ، حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم نیز داشته و حداقل یک دوره ۶ ماهه از زمان افتتاح آن سپری شده باشد.
از دیگر شرایط جدید دریافت وام ۸۰ میلیون تومانی بانک مسکن بر اساس تغییرات جدید این بانک، این است که دارندگان حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن یکم می‌توانند با بستگان نزدیک خود و با مشارکت دیگر اعضای خانواده‌ شامل پدر، مادر، همسر، فرزند، خواهر، برادر، نوه، پدربزرگ و مادربزرگ ؛ افتتاح حساب ، دریافت تسهیلات یا درخواست انتقال حساب میان خود را بکند.

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin