پیش‌بینی خواب مسکن در نیمه دوم امسال

nokhbegan-start
2224, 
پیش‌بینی خواب مسکن در نیمه دوم امسالReviewed by کارشناس on Oct 28Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

در نیمسال دوم افزایش وام مسکن از ۳۵ میلیون تومان به ۶۰ میلیون تومانپیش‌بینی خواب مسکن در نیمه دوم امسال است ممکن است برای قشر ضعیف و به قول معروف حومه شهر تهران یا مثلاً برخی از شهرستان‌ها تا حدودی تاثیرگذار باشد.

 

به گزارش رادیوسهام به نقل از اقتصاد نیوز، یکی از کارشناسان بازار مسکن گفت: تا زمانی که خود دولت نخواهد، نمی‌توانیم رونقی به بازار مسکن دهیم.

کیوان شادماندر رابطه با وضعیت بازار مسکن در نیمه دوم سال گفت: من فکر نمی‌کنم بازار مسکن در نیمه دوم سال رونق خاصی پیدا کند، زیرا حرکت اقتصادی خیلی جدی از طرف دولت برای رونق بخشیدن به این بخش صورت نگرفته است.

او در ادامه بیان کرد: در نیمسال دوم فقط یک بحث افزایش وام مسکن از ۳۵ میلیون تومان به ۶۰ میلیون تومان است و از نظر من این اصلاً جواب‌گوی قشر متوسط برای خرید مسکن نیست و ممکن است برای قشر ضعیف و به قول معروف حومه شهر تهران یا مثلاً برخی از شهرستان‌ها تا حدودی تاثیرگذار باشد، اما در تهران این رقم به این منظور که کمکی به بازار مسکن کند کمک‌کننده نیست و تاثیر چندانی نمی‌گذارد.

شادمان اظهار کرد: من چشم‌انداز خیلی خوبی نسبت به گشایش بخش اقتصادی نمی‌بینم، هنوز به نظر می‌رسد که دولت سیاست‌ها را به صورت انقباضی نگه ‌داشته است، هنوز نرخ سودهای بانکی پایین نیامده که بگوییم مردم بخواهند پول‌ها را وارد بازار کنند و با آنها حرکت اقتصادی انجام دهند یا تولید بخواهد انجام شود، هنوز بیشترین نفع مالی را سود بانکی می‌دهد و تا زمانی که این روند ادامه داشته باشد، یعنی یک سیاست انقباضی که دولت در پیش گرفته است،  فکر نمی‌کنم بتوانیم رونقی به بخش مسکن بدهیم.

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin