چکش اونس روی سکه طلا

nokhbegan-start
2224, 
چکش اونس روی سکه طلاReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 31Rating: 5.0چکش اونس روی سکه طلاچکش اونس روی سکه طلا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

بیانیه چهارشنبه شب فدرال رزرو مشخص کرد که افزایش نرخ بهره وجوهچکش اونس روی سکه طلا فدرال در سال ۲۰۱۵ همچنان محتمل است تا بهای جهانی طلا شروع به سقوط کند.

 

به گزارش رادیوسهام به نقل از ایران اکونومیست، اونس که اکنون به نشست دسامبر چشم دارد روز گذشته به محدوده ۱۱۳۰ دلار نیز سرک کشید. این روند بازار داخلی طلا را نیز تحت‌تاثیر قرار داده است. پنج‌شنبه در روزی که دلار هم ۵ تومان کاهش قیمت را تجربه کرد، سکه تحت‌تاثیر ریزش اونس، با ۸ هزار تومان افت که بیشترین کاهش از ۲۸ مهرماه بود به قیمت ۹۴۳ هزار تومان رسید.

سکه و دلار که در آخرین هفته مهرماه در مسیر کاهشی قرار گرفته بودند، در اولین هفته آبان ماه راه افزایش را انتخاب کردند. افزایش هفتگی سکه در فضایی رخ داد که ریزش قیمتی روز پنج‌شنبه، امیدهای معامله‌گران برای ادامه رشد قیمت در هفته جاری را ناامید کرد. پنج‌شنبه، سکه تمام بهار آزادی ۸ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۹۴۳ هزار تومان رسید. ریزش طلای جهانی به زیر محدوده ۱۱۶۰ دلار تا ساعت ۳ بعدازظهر روز پنج‌شنبه، عامل اصلی افت کانالی سکه بود. عامل دومی که به قیمت سکه فشار وارد کرد، کاهش دلار بود. در هفتمین روز آبان ماه، شاخص بازار ارز ۵ تومان کاهش را تجربه کرد و به قیمت ۳۴۹۰ تومان رسید. با وجود کاهش روز آخر،‌ دلار ۸/ ۰ درصد و سکه ۱/ ۰ درصد افزایش هفتگی را ثبت کردند تا مسیر قیمتی هر دو نسبت به هفته انتهایی مهر تغییر کرده باشد.

سکه تمام بهار آزادی در ابتدای آبان ماه روزهای آرامی را پشت‌سر گذاشت و نوسان چندانی را تجربه نکرد،‌ ولی در ۳ روز انتهایی هفته نوسانات افزایشی و کاهشی قابل توجهی را تجربه کرد. سکه که روزهای یکشنبه و دوشنبه تنها هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرده بود، در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در مجموع ۱۰ هزار تومان افزایش قیمت را به ثبت رساند. فروشندگان، سکون نسبی ابتدای هفته را بیشتر ناشی از کاهش حجم معاملات دانستند. به گفته آنها، به‌طور سنتی معمولا تا ۲ روز پس از عاشورای حسینی، ‌معاملات چندانی در بازار سکه صورت نمی‌گیرد اما با بازگشایی بازار سکه از روز سه‌شنبه، دامنه نوسانات سکه بیشتر شد و در این روز، این فلز گرانبها با ۴ هزار تومان رشد به قیمت ۹۴۵ هزار تومان رسید. در ادامه این افزایش، چهارشنبه سکه تمام ۶ هزار تومان رشد دیگر را به ثبت رساند و به قیمت ۹۵۱ هزار تومان رسید. حرکت صعودی دلار عامل اصلی رشد در این دو روز بود. در آخرین روز هفته، سکه پس از دو روز رشد متوالی، مسیر قیمتی خود را عوض کرد و از اوج قیمتی هفتگی فاصله گرفت. پنج‌شنبه سکه با ۸ هزار تومان کاهش به قیمت ۹۴۳ هزار تومان رسید. عامل اصلی تغییر مسیر سکه ریزش بهای اونس بود. در انتهای هفته گذشته هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۶۲۳ تومان کاهش به قیمت ۹۶هزار و ۳۳۴ تومان رسید.

با ادامه کاهش طلای جهانی این انتظار وجود دارد که در صورت عدم بازگشت اونس و افزایش دلار، این فلز گرانبها امروز نیز کاهش بیشتری را تجربه کند. این در حالی است که برخی فعالان اعتقاد دارند، کاهش اونس در انتهای روز جمعه نیز موجب افت سکه نخواهد شد. این عده باور دارند که معامله‌گران سکه روز شنبه برای جلوگیری از افت بیشتر دارایی خود،‌ وارد بازار دلار خواهند شد و با خریدهای خود، زمینه افزایش قیمت این ارز را فراهم خواهند کرد تا اثرات کاهش اونس در بازار داخلی کمرنگ شود. این انتظار در حالی وجود دارد که سطح ۳۵۰۰ تومانی دلار در ۱۰ماه گذشته نقطه مقاومی در برابر رشد بوده است. با این حال، لمس این قیمت در هفته گذشته، معامله‌گران را کمی امیدوار کرده است. شاخص بازار ارز از ابتدای هفته گذشته در مسیر افزایشی قرار گرفت تا اینکه روز چهارشنبه قیمت ۳۵۰۰ تومان را لمس کرد،‌ هر چند که در انتهای همین روز با قیمت ۳۴۹۵ تومان به کار خود پایان داد.

چکش اونس روی سکه طلا ایران

چکش اونس روی سکه طلا داخلی

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin