قیمت سنگ‌آهن باز هم کاهش یافت

nokhbegan-start
2067, 
قیمت سنگ‌آهن باز هم کاهش یافتReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 7Rating: 5.0 قیمت سنگ‌آهن باز هم کاهش یافت قیمت سنگ‌آهن باز هم کاهش یافت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

در ادامه روند کاهشی شاخص قیمت سنگ آهن ایران در مرجع متال بولتن، در هفته قیمت سنگ‌آهن باز هم کاهش یافت جاری قیمت سنگ آهن ایران کاهش چهار دلاری را تجربه کرد.

به گزارش رادیوسهام به نقل از ایسنا، پس از آنکه با پیگیری بخش خصوصی، مرجع متال بولتن که یکی از مراجع مهم قیمت‌گذاری سنگ آهن در دنیاست، کار اعلام شاخص قیمت سنگ آهن با عیار ۶۰ درصد ایران را آغاز کرد، قیمت سنگ آهن ایران در این مرجع هر هفته با کاهش همراه بوده است.
پیش از این تنها مرجعی که قیمت سنگ آهن ایران را اعلام می‌کرد، یومتال بود که به گفته فعالان سنگ آهن، با توجه به ذی نفع بودن مسوولان این سایت، قیمت سنگ آهن ایران با تفاوت عمده‌ای نسبت به قیمت واقعی اعلام می‌شد که در همین راستا نخستین شاخص اعلام شده از سوی متال بولتن حدود ۹ دلار از یومتال بالاتر بود.
اما در هفته‌های گذشته قیمت سنگ آهن ایران سیر نزولی در پیش گرفت و در حالی که شاخص قیمت سنگ آهن ایران در اولین اعلام یعنی ۱۴ اکتبر، ۵۲.۵ دلار اعلام شد، پس از کاهش در سه هفته اخیر به ۴۴ دلار و ۳۹ سنت رسیده است.
بر پایه گزارشات متال بولتن، شاخص قیمت سنگ آهن با عیار ۶۰ درصد ایران در هفته‌های ذقبل به ترتیب برابر ۵۰ دلار و ۱۵ سنت در ۲۱ اکتبر و ۴۸ دلار و ۹۷ سنت در ۲۸ اکتبر بوده است که در آخرین اعلام متال بولتن این شاخص در چهارم نوامبر ۲۰۱۵ عدد ۴۴ دلار و ۳۹ سنت را نشان می‌دهد.
این در حالی است که روز پنجشنبه قیمت سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد با احتساب هزینه حمل و بیمه در بندر تیانجین چین با افت بیش از یک درصدی به هر تن ۴۷.۷۰ دلار رسید و این قیمت پایین‌ترین قیمت سنگ آهن از ۸ جولای تاکنون است که در آن تاریخ قیمت سنگ آهن رکورد ۴۴.۱۰ دلار را به ثبت رسانده بود.
بر اساس این گزارش، طی دو ماه گذشته نیز قیمت سنگ آهن با افت بیش از ۸.۲ درصدی مواجه شده است و کاهش قیمت سنگ آهن ایران در بازارهای جهانی نیز به دلیل ادامه رکود سنگ آهن در دنیا اتفاق افتاده است.
کاهش قیمت سنگ آهن در حالی کماکان ادامه پیدا می‌کند که بسیاری از کارشناسان تا حدود دو سال آینده بهبود چندانی برای این وضعیت پیش‌بینی نمی‌کنند.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin