واردات شکر همچنان ممنوع است

nokhbegan-start
2067, 
واردات شکر همچنان ممنوع استReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 8Rating: 5.0واردات شکر همچنان ممنوع استواردات شکر همچنان ممنوع است
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

مدیرکل پنبه، دانه‌های روغنی و محصولات صنعتی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سالانهواردات شکر همچنان ممنوع است حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن شکر تولید می‌شود که با توجه به قرار داشتن در فصل برداشت، واردات این محصول همچنان ممنوع است.

 

به گزارش رادیوسهام به نقل از ایسنا، ابراهیم هزارجریبی با حضور در غرفه خبرگزاری ایسنا در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها، اظهار کرد:‌ شکر جزو کالاهای اساسی است که از محل تولید دو محصول نیشکر، چغندرقند و واردات تامین می‌شود که ضریب خوداتکایی آن حدود ۵۸ درصد است.
وی افزود: در استان خوزستان با افزایش سطح زیر کشت نیشکر مواجه هستیم و حدود ۷۰ درصد از تولید داخلی این محصول از طریق استحصال نیشکر به دست می‌آید.
مدیرکل پنبه، دانه‌های روغنی و محصولات صنعتی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به سرانه مصرف ۲۹ کیلوگرمی شکر، ادامه داد: سالانه حدود دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن نیشکر نیاز داریم که یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن آن از محل تولید داخلی و ۹۰۰ هزار تن نیز از طریق واردات تامین می‌شود.
وی با بیان اینکه حدود ۳۰۰ هزار تن نیز برای تامین ذخایر استراتژیک به واردات شکر نیاز داریم، گفت: هم‌اکنون فصل برداشت فرا رسیده و ذخایر استراتژیک کشور نیز تامین شده است؛ بنابراین نیازی به واردات نداریم و واردات آن همچنان ممنوع است.
هزار جریبی همچنین درباره قیمت مصوب شکر اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی متولی تولید و حمایت از تولیدکنندگان است که البته باید به رابطه بین تولید و صنعت توجه داشته باشد. در این راستا قیمت شکر که امسال به کارخانه‌ها اعلام شد حدود ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت که نسبتا رضایت‌بخش است.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin