آغاز پرداخت تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو از امروز

nokhbegan-start
2067, 
آغاز پرداخت تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو از امروزReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 9Rating: 5.0 آغاز پرداخت تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو از امروز آغاز پرداخت تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو از امروز
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو بر اساس اطلاعیه مشترکی که بانک مرکزی آغاز پرداخت تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو از امروز و وزارت صنعت، معدن و تجارت در روز های گذشته صادر کردند از امروز ۱۸ آبان ماه سال جاری آغاز شد.

 

به گزارش رادیوسهام به نقل از خبرگزاری ایرنا، فروش ۲۶ نوع خودرو سواری، ۱۸ نوع خودرو وانت و ۱۳ نوع ماشین کشاورزی در قالب وام ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو در نمایندگی های شرکت های خودروساز آغاز می شود.

چگونگی دریافت تسهیلات خودرو

این طرح بانک عامل اسناد تجاری ناشی از فروش خودرو و ماشین آلات کشاورزی را تا سقف ۲۵ میلیون تومان و حداکثر تا ۸۰ درصد بهای فروش هر دستگاه در قالب عقد خرید دین با نرخ ۱۶ درصد خریداری می کند. منابع مورد نیاز این طرح توسط بانک مرکزی با نرخ سالانه ۱۴ درصد برای بانک های عامل تامین می شود.
در این شیوه متقاضیان می توانند از امروز (۱۸ آبان) با مراجعه مستقیم به نمایندگی های مجاز نسبت به خرید دستگاه موردنظر اقدام کرده و بخشی از بهای دستگاه را به صورت نقد و مابقی را حداکثر تا ۲۵ میلیون تومان (که بیش از ۸۰ درصد بهای آن نباشد) در قبال ارایه اسناد تجاری (اقساط حداکثر ۸۴ ماه با احتساب سالانه ۱۶ درصد به صورت چک یا سفته) به نمایندگی مجاز پرداخت کنند.
در ادامه، خودروساز اسناد تجاری دریافتی از مشتریان را ظهر نویسی کرده و به بانک های عامل ارایه می کند. بانک های عامل اسناد تجاری ارایه شده از سوی خودروساز را که سر رسید آنها کمتر از چهار سال باشد، با نرخ ۱۶ درصد خریداری کرده و مبلغ مورد نظر را به حساب خودروساز واریز می کنند.

اعطای تسهیلات خرید کالاهای مصرفی با دوام ایرانی منتخب از طریق صدور کارت خرید کالای ایرانی

کارت خرید کالای ایرانی، ابزاری اعتباری است که توسط بانک های کشور برای عموم مردم که درآمد مشخص و ثابتی دارند، صادر شده و دارنده آن می تواند تا سقف تعیین شده که متناسب با درآمد ماهیانه و حداکثر معادل ۱۰ میلیون تومان خواهد بود؛ کالاهایی را که فهرست آنها توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین شده است، خریداری کند.
در فاز اول اجرای طرح، حسب تقاضای امور اداری دستگاه ها، شرکت ها و صندوق های بازنشستگی از بانک های عامل پرداخت حقوق کارکنان، فرم هایی در اختیار آنان قرار می گیرد که به کارکنان و مستمری بگیرانی که مایل به دریافت کارت خرید کالای ایرانی هستند، ارائه شود.
پس از تکمیل و ارسال فرم های درخواست متقاضیان توسط دستگاه ها، شرکت ها و صندوق های بازنشستگی، بانک های عامل کارت ها را صادر کرده و از طریق دستگاه های مربوطه در اختیار متقاضیان قرار می دهند.
کارت ها از زمان تحویل به متقاضیان، قابلیت خرید در مراکز فروش حضوری و اینترنتی مشخص شده را خواهد داشت.
برای دارندگان کارت در هر ماه شمسی و متناسب با زمان صدور کارت، صورتحسابی از طریق پیامک ارسال می شود که شامل ریز اقلام خرید در هر دوره به علاوه مجموع تسهیلات اعطایی قبلی است. مشتریان می توانند با اطلاعات پیامک فوق، نسبت به بازپرداخت اقساط تسهیلات خود همانند سایر قبوض خدماتی اقدام کنند.
در مراحل بعدی طرح، امکان درخواست کارت خرید کالای ایرانی برای عموم مردم به صورت انفرادی از طریق مراجعه به شعب بانک ها و موسسات اعتباری وجود خواهد داشت.
در این طرح، برای هر شهروند ایرانی حداکثر می تواند یک کارت خرید کالای ایرانی صادر شود.
تسهیلات به دارندگان کارت اعتباری خرید کالاهای مصرفی بادوام ایرانی، با نرخ سود سالانه ۱۲ درصد و در قالب تسهیلات با اقساط حداکثر هجده ماهه ارایه خواهد شد.
فهرست کالاهای قابل خریداری در این طرح نیز ازطریق تارگاه دولت (www.dolat.ir)، شاپرک (www.shaparak.com) و وزارت صنعت، معدن و تجارت (www.mimt.gov.ir) در اختیار عموم قرار می گیرد.
در مراحل بعدی و به تدریج متناسب با اعلام آمادگی دستگاه های اجرایی و یا کارفرمایان ذیربط، این طرح گستردگی بیشتری پیدا خواهد کرد. شرایط و نحوه عمل و فهرست کالاها متناسب با شرایط تولید در کشور، متنوع و متغیر خواهد بود و به تدریج اطلاع رسانی خواهد شد.
به گزارش ایرنا، شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و هشتمین جلسه ۲۸ مهرماه امسال، در راستای تحقق اهداف دولت تدبیر و امید، برای ایجاد تحرک در اقتصاد، حمایت از تولیدکنندگان داخلی و ایجاد فضای رقابتی بین آنها در فروش محصولات داخلی، اعطای تسهیلات به بنگاه های تولیدی و خودرو سازان و سازندگان ماشین آلات کشاورزی را از طریق تسهیلات خرید دین و مرابحه مصوب کرد.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin