پیش‌بینی کیتکو از قیمت طلا

nokhbegan-start
2224, 
پیش‌بینی کیتکو از قیمت طلاReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 15Rating: 5.0پیش‌بینی کیتکو از قیمت طلاپیش‌بینی کیتکو از قیمت طلا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

در حالی که قیمت جهانی طلا برای چهارمین هفته متوالی با کاهش روبرو شده نظرسنجی کیتکو نشان می دهدپیش‌بینی کیتکو از قیمت طلا که سرمایه گذاران بین المللی معتقدند قیمت طلا در هفته پیش رو نیز با کاهش روبرو خواهد شد.

 

پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، نظرسنجی نشان می دهد در حالی که سرمایه گذاران پیش بینی می کنند قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش بیشتری روبرو می شود ولی کارشناسان اقتصادی به افزایش قیمت طلا رای داده اند.

به گزارش رادیوسهام به نقل از اقتصاد آنلاین، بر اساس این گزارش قیمت طلا روز پنج شنبه به کمتر از ۱۰۷۳ دلار رسید که این پایین ترین رقم در ۵ سال و نیم اخیر به شمار می رود.

به اعتقاد برخی تحلیلگران اقتصادی علت اصلی افت شدید قیمت طلا در روزهای اخیر، بیشتر شدن گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست دسامبر بوده است. تقویت ارزش دلار نیز تاثیر زیادی بر کاهش قیمت طلا داشته است.

گزارش سایت طلا می افزاید، در نظرسنجی آنلاین کیتکو ۴۰۰ سرمایه گذار شرکت کرده اند که از این تعداد ۲۲۳ نفر معادل ۵۶ درصد به کاهش قیمت طلا در هفته جاری رای داده اند.

۱۲۵ نفر دیگر معادل ۳۱ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت و ۵۲ نفر معادل ۱۳ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در این مدت تغییر چندانی نخواهد داشت.

برخی سرمایه گذاران بر این باورند که هزینه تولید هر اونس طلا در شرایط کنونی حدود ۷۰۰ دلار است و این مساله موجب خواهد شد تا قیمت طلا با افت بیشتری روبرو شود. در واقع قیمت طلا اکنون فراتر از قیمت واقعی و حقیقی آن است.

از ۳۷ کارشناس ارشد اقتصادی نیز ۱۴ نفر در نظرسنجی این هفته کیتکو شرکت کرده اند. از این تعداد نیز ۸ نفر معادل ۵۷ درصد به افزایش قیمت طلا در هفته آینده رای داده اند. ۴ نفر معادل ۲۹ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در هفته آینده کاهش خواهد یافت و ۲ نفر معادل ۱۴ درصد نیز تاکید کردند قیمت طلا در این مدت تغییر نخواهد کرد.

به نظر می رسد واکنش بازار به افزایش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو بیش از حد بوده و افت قیمت طلا به ۱۰۷۵ دلار در هر اونس تاحدی نشانگر این مساله بوده است.

برخی تحلیلگران بر این باورند که اگر طلا بتواند در روزهای آینده سطح حمایتی ۱۰۷۰ دلاری را حفظ کند به زودی با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin