تاکید مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری بر اصلاح سن بازنشستگی

nokhbegan-start
2224, 
تاکید مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری بر اصلاح سن بازنشستگیReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 16Rating: 5.0 تاکید مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری بر اصلاح سن بازنشستگی تاکید مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری بر اصلاح سن بازنشستگی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که با آن روبرو هستیم سن تاکید مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری بر اصلاح سن بازنشستگی پایین بازنشستگی در کشور است، گفت: این موضوع باعث افزایش هزینه صندوق‌ها شده است.

 

به گزارش رادیوسهام به نقل از ایسنا، محمود اسلامیان با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و ۲۴۴ هزار بازنشسته تحت پوشش داریم، اظهار کرد: از این تعداد ۸۰ درصد بازنشستگان در قید حیات هستند، ۱۸ درصد فوت کرده‌اند و یک درصد هم از کار افتاده‌اند.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که با آن روبرو هستیم سن پایین بازنشستگی در کشور است که باید اصلاح شود. متوسط سن بازنشستگی در سال ۸۸، ۴۹.۵ و در سال ۹۳، ۵۲ سال بوده است. در حالی که متوسط سن بازنشستگی در اروپا در زنان ۶۵ و در مردان ۶۸ سال است و این شاخص نشان می‌دهد که سن بازنشستگی در کشور ما با استانداردها تناسب ندارد و باعث افزایش هزینه صندوق‌ها شده است.

مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری با اشاره به تدوین برنامه ششم توسعه اظهار کرد: خوشبختانه دولت به موضوع بازنشستگی توجه دارد و موضوع صندوق‌های بازنشستگی از محورهای اصلی برنامه ششم توسعه است.

اسلامیان افزود: چندین ماه است که کارگروهی به ریاست وزیر رفاه و با حضور صندوق‌های بیمه‌ای و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی جلساتی تشکیل شده است و امیدواریم به برنامه مطلوبی برسیم که بر اساس آن صندوق‌ها از وضعیت فعلی که دارند خارج شوند.

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin