خودروسازان پول قطعه‌سازان را بدهند

nokhbegan-start
2067, 
خودروسازان پول قطعه‌سازان را بدهندReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 17Rating: 5.0خودروسازان پول قطعه‌سازان را بدهندخودروسازان پول قطعه‌سازان را بدهند
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور از دو خودروساز بزرگ داخلی خواست با استفاده از منابع حاصل از طرح15711_635505193620753373_w تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو، بدهی معوق ۲۵۰۰ میلیارد تومانی قطعه‌سازان را پرداخت کنند.

 

آرش محبی‌نژاد اظهار کرد: طرح تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو به منزله مسکن مقطعی برای صنعت خودرو بوده و باعث تحریک مقطعی تقاضا در این صنعت شد.

به گزارش رادیوسهام به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه با این حال فراتر از این اقدامات مقطعی، در میان و بلندمدت باید طرح اعتلای صنعت خودرو اجرایی شود، خاطرنشان کرد: طرح اعتلای صنعت خودرو به وزارت صنعت، معدن و تجارت و مجلس شورای اسلامی ارائه شده و آماده اجراست.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور ادامه داد: با توجه به پایان یافتن طرح پرداخت تسهیلات خرید خودرو، امیدواریم بانک مرکزی به تعهدات خود عمل کرده و خودروسازان نیز حداقل ۸۰ درصد منابع حاصل از این طرح را صرف پرداخت مطالبات قطعه‌سازان کنند.

وی افزود: در حال حاضر کل مطالبات خودروسازان از قطعه‌سازان حدود ۴۵۰۰ میلیارد تومان است که ۲۵۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به مطالبات معوق و انباشته شده قطعه‌سازان است.

محبی‌نژاد با بیان اینکه طرح تسهیلات خرید خودرو به منزله یک مسکن مقطعی بوده و مشکلات صنعت خودرو همچنان باقی مانده است، تصریح کرد: اگر طرح اصلاح زیربنای صنعت خودرو اجرایی نشود بحران این صنعت با شدت و عمق بیشتری مجددا بروز خواهد کرد.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin