پیش بینی ۹۰ نفر از بزرگان بورس از آینده بازار

nokhbegan-start
2067, 20, 2223, 
پیش بینی 90 نفر از بزرگان بورس از آینده بازارReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 19Rating: 5.0پیش بینی بازار بورس از دید 50 نفر از بزرگان بازار بورسپیش بینی بازار بورس از دید 50 نفر از بزرگان بازار بورس
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱۹۰ votes, average: ۲.۶۵ out of ۵)
Loading...

در جدول زیر نظرات برخی از کارشناسان مطرح بازار در خصوص پیش بینی بورس آورده شده است که می توانید به صورت خلاصه در جدول زیر مشاهده نمایید. همچنین متن کامل مصاحبه را با کلیک بر روی عکس هر شخص به صورت کامل مطالعه نمایید.

تاریختصویرنام و نام خانوادگیسِمتنظر
دی ماه 99مهدی محسنیکارشناس بازار سرمایهروند معاملات بازار سهام وارد فاز هیجان شده است و تا زمانی که ریسک‌های ایجاد شده در بازار از بین نرود شاهد وجود نوسان در معاملات بورس خواهیم بود.
دی ماه 99علیرضا کدیورکارشناس بازار سرمایهبراساس پیش بینی های صورت گرفته به نظر می رسد بازار به روند صعودی بازگردد اما زمان دقیق آن را به طور قطعی نمی توان اعلام کرد.
آذر ماه 99چرا می‌توان به آینده بورس امیدوار بود؟امیرعلی امیرباقریکارشناس بازار سرمایهبه نظر می‌رسد در هفته جاری با توجه به خبرهای منتشر شده در زمینه افزایش سرمایه شرکت‌ها و جابه‌جا شدن قیمت‌ها در کانال حمایتی، بازار به صورت معقول و منطقی به روند صعودی معاملات خود ادامه دهد.
آذر ماه 99سرنوشت بورس با برجام چه میشودهمایون دارابیکارشناس بازار سرمایهبرای رشد اقتصادی کشور و همچنین بهبود وضعیت بازار سرمایه اقدامات زیادی باید انجام شود که اگر اراده‌ای برای آن وجود داشته باشد، برجام می‌تواند کارها را سهل کند اما بدون اراده حتی برجام هم راهگشا نخواهد بود.
آذر ماه 99مشکل بورس با تزریق منابع صندوق توسعه ملی حل نمی‌شودبهزاد صمدیکارشناس بازار سرمایهپارامترهای بنیادی و تاثیرگذار بر معاملات بورس در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارند که این موضوع می‌تواند سیگنال مناسبی برای بازار و تداوم روند صعودی شاخص بورس باشد.
آبان ماه 99بازار سرمایه نیازمند اصلاح ساختارمحمدرضا پورابراهیمیرییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامیممکن است کسی وارد این بازار شود و در سه ماه ۲۰ یا ۴۰ درصد قیمت سهامش کم و زیاد شود اما در میان مدت و بلند مدت سود ناشی از عملیات بنگاه می‌تواند جایگزین شود.
آبان ماه 99فردین آقابزرگیکارشناس بازار سرمایهبه باور این کارشناس بازار سهام از یک زاویه وضعیت حاضر معلول یکسری علت‌های ریشه‌ای است که طی دو سال گذشته و در پی اتخاذ سیاست‌های کلان در سطح سیاست‌گذاری شکل گرفته بودند؛ ورود نقدینگی، عدم‌تطابق زیرساخت‌های بورس با حجم نقدینگی موجود، جذاب نبودن بازارهای موازی و عدم‌آموزش مفاهیم ریسک و بازده موضوعاتی هستند که باعث شده‌اند اتفاقات امروز شکل گیرند.
آبان ماه 99رونق معاملات بورس در انتظار آغاز فعالیت بازارگردان‌هاامیرعلی امیرباقریکارشناس بازار سرمایهبا روشن شدن تکلیف اوضاع سیاسی در آمریکا به تدریج جهت اصلی بازارها برای میان‌مدت و بلندمدت مشخص خواهد شد، خاطرنشان کرد: نکته‌ای را که سرمایه‌گذاران باید به آن توجه کنند این است که به احتمال زیاد در روزهای آینده با اخباری مواجه خواهیم شد که این اخبار می‌توانند تحرکی مثبت را در بازارها ایجاد کنند اما با وجود متغیرهای بنیادی موجود نباید در انتظار روندهای صعودی قوی در بازار باشیم.
مهر ماه 99چشم انداز دو محدودیت تازه در بازار سهامعلی صحراییمدیرعامل بورس تهران۳۵ شرکت ۷۵ درصد ارزش بازار را تشکیل می‌دهند، عمده این شرکت‌ها اصلاح زیادی انجام نداده‌اند. ممکن است برخی از شرکت‌ها هم رشد غیر منطقی داشتند اصلاحاتی را انجام داده باشند و اصلاحات جزیی دیگری را هم نیاز داشته باشند.
مهر ماه 99طعم صعود پاییزی با چاشنی دلار انفجاریعلیرضا تاجبرعضو هیات مدیره کارگزاری اقتصاد بیدار نکته قابل توجه معقول شدن روند معاملات است که نسبت به گذشته تفاوت بسیاری دارد؛ به طوری که هیجان سابق را کمتر شاهد هستیم، به عبارتی بازار سرمایه به سمت بالغ شدن پیش می رود و این روند ادامه دار خواهد بود.
مهر ماه 99چشم‌انداز بازار سرمایه در روزهای آتی مثبت خواهد بودپیمان حدادیکارشناس بازار سرمایهاگر سهام داری به دنبال کسب بازدهی در ۶ ماه دوم سال است، تاکید می کنم که بر روی سهام خود باقی بماند.
مهر ماه 99ذوب آهن اصفهان در سال 98 چه کرد؟منصور یزدی زاده مدیر عامل کارخانه ذوب آهن اصفهاندر ۶ ماهه ابتدای سال ۹۹ نسبت به سال گذشته ، طبق گزارشات ارسالی در سامانه کدال، این شرکت موفق به تحقق ۷۵ هزار و ۶۵۸ میلیارد ریال درآمد فروش شده است که با این روند مناسب «ذوب» قطعا در سال جاری از زیان انباشته خارج و موفق به توزیع سود در سال جاری خواهد شد.
شهریور ماه 99خروج بورس از فاز ریزشی؛ ورود به مدار رشد منطقیجلال روحیکارشناس بازار سرمایهشاخص بورس از کانال یک میلیون و ٧٠٠ هزار واحد عبور می‌کند و بازار بیشتر نسبت به خرید تمایل پیدا خواهد کرد که این موضوع می‌تواند تثبیت‌کننده شاخص بورس بر روی کانال یک میلیون و ٧٠٠ هزار واحد باشد و به مرور باقی مقاومت‌ها را می‌شکند و به عدد قابل توجهی برای شاخص بورس دست پیدا می‌کند.
شهریور ماه 99پیش بینی بورس | بورس بازان محتاط میشوندمهدی افنانیکارشناس بازار سرمایهانتظار برگشت سریع از شاخص وجود ندارد؛ اما برگشت‌های سریع غالبا فروش‌های آبشاری را به همراه دارد. احتمالا روز‌های آتی معاملات در هفته جاری، در روند متعادل‌تری حرکت کند. در مهرماه نیز بازار بهتری خواهیم داشت.
شهریور ماه 99همه عوامل ریزش بورس در ۴ روز پُر استرس | رشد مجدد طی روزهای آتیرضا تنهایی‌مقدمکارشناس بازار سرمایهپیش‌بینی می‌شود که تعدادی از تازه‌واردان بورس از این بازار خارج شوند و دولت نیز به فکر تدبیری بیفتد، کمااینکه قرار است دارا دوم به این بازار عرضه شود که این موضوع جلوی ریزش بورس را گرفته و بازار روند تعادلی در پیش خواهد گرفت.
مرداد ماه 99بازگشت بازار سرمایه به تعادل در روزهای آیندهسینا سلیمانیمشاور سرمایه‌گذاری شرکت مشاور سرمایه‌گذاری تامین سرمایه نوینواقعیت این است که شرایط بازار تا حدودی هیجانی شده است. سهم‌های بزرگ در هفته‌های اخیر با اصلاح مواجه بوده و برخی از سهم‌های کوچک‌تر نیز، حدود ۴۰ درصد تاکنون اصلاح داشته‌اند.
مرداد ماه 99معرفی طرح‌های توسعه ای «فخوز» | ظرفیت تولید فولادخوزستان چقدر میشود؟مهران خرم‌نیامعاون برنامه‌ریزی و توسعه فولاد خوزستانفولاد خوزستان بعنوان دومین قطب تولید فولاد کشور با اجرای طرح جامع فاز چهارم توسعه پایدار ظرفیت خود در افق ۱۴۰۴، به ظرفیت پایدار ۶ میلیون تن در سال دست خواهد یافت و جایگاه خود را تثبیت خواهد کرد.
مرداد ماه 99اصلاح برخی از نمادهای بزرگ در بازار سرمایهفرزین طهماسبیکارشناس بازار سرمایه شرایط فعلی بازار، اجازه اصلاح طولانی مدت را نمی‌دهد و دلیل این امر، حجم بالای نقدینگی است که وارد بازار سرمایه می‌شود و تورم انتزاعی موجود، مقایسه‌ای را با سایر بازارهای موازی ایجاد می‌کند.
تیر ماه 99روند معاملات بورس از روز دوشنبه متعادل می‌شودمحمدعلی احمدزاد اصلکارشناس بازار سرمایه مطمئنا بازار مسیر خود را ادامه خواهد داد و شاهدیم ورود جریان نقدینگی موحب رونق این بازار شده و به نظر می رسد قدرتی برای مقابله با این جریان نقدینگی وجود نداشته باشد.
تیر ماه 99افزایش سود و درآمد فملی با بهره‌برداری از طرح مس درآلو و دره‌زاراردشیر سعدمحمدیمدیرعامل ملی صنایع مس ایرانمدیرعامل ملی صنایع مس ایران با اشاره به دو طرح درآمدزا و سودآور فملی، طرح مس درآلو و دره‌زار، به افزایش درآمد و سودآوری متاثر از بهره‌برداری دو طرح مذکور اشاره کرد.
تیر ماه 99تحلیلگران تکنیکال روند آینده شاخص سهام را چگونه ارزیابی می‌کنند؟علی اسلامیکارشناس بازار سرمایه می‌توان امیدوار بود که بازار سهام کماکان تا ماه‌های پایانی سال با روند رو به رشدی همراه باشد اما نباید در انتظار رشدهای گذشته که بازار تجربه کرده است، باشیم.
تیر ماه 99رشد بورس تا کی ادامه دارد؟مسعود نیلیاقتصادداناگر اقتصاد در شرایط رکودی باشد (مانند شرایط دو سال اخیر اقتصاد ما)، حجم نقدینگی جدید، برای دستیابی به بازده بیشتر، در بازار دارایی فعال می‌شود. این دارایی‌ها می‌توانند سهام، ارز، طلا، مسکن و کالاهای بادوام مانند خودرو و لوازم خانگی باشند. مهم این نیست که نقدینگی به کدام بازار نرود و به کدام بازار برود؛ چراکه در نهایت به تورم تبدیل خواهد شد.
خرداد ماه 993 نفر از کارشناسان بازار سهامورود میزان پولی که اکنون به صورت روزانه وارد بازار می‌شود نشان‌دهنده ادامه رشد بازار است که به گفته کارشناسان میزان و زمان دقیق برای ادامه این رشد مشخص نیست.
خرداد ماه 99منصور یزدی زادهمدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهانافزایش سرمایه قطران در مرحله تصویب مجمع قرار دارد و انتظار می رود در سال جاری بیست درصد از سهام آن در بازار سرمایه عرضه شود.
خرداد ماه 99چشم‌انداز مثبت بازارسرمایه۲۰ کارشناس بازار سهام این تحلیلگران خبره عمدتا معتقدند هر چند تا پایان سال ۹۹، روندی صعودی برای سهم‌ها و در نهایت شاخص کل انتظار می‌رود اما در کوتاه‌مدت به سبب وجود ابهاماتی، شاهد نوسان‌های کوچک بازار در محدوده فعلی خواهیم بود.
خرداد ماه 99عرفان هودیکارشناس بازار سرمایه ارزیابی کلیت بازار نشان‌دهنده تداوم روند صعودی است و براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته به نظر می‌رسد شاخص بورس تا پایان سال ۹۹ به کانال دو میلیون واحد ورود خواهد کرد.
اردیبهشت ماه 99مهدی رباطیمدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایرانقطعا رفتار هیجانی بسیاری از افراد، اشتباه‌است. بورس، مکانی برای هجوم افراد بدون تخصص باوجود رشد قیمت‌ها در زمان کنونی، نیست.
اردیبهشت ماه 99بررسی تازه ترین تحولات نمادهای پُرریسک فرابورسیفرهنگ حسینیکارشناس بازار سرمایه تا زمانی که جریان نقدی ورودی به بازار از سوی اشخاص حقیقی مثبت باشد ومشابه وضعیت فعلی روزانه از هزار میلیارد تومان فراتر رود، میتوان انتظار صعود بازار را داشت و در صورت توقف یا معکوس شدن جریان نقدی یا تعییرات ساختاری و مقرراتی بورس یا دولت و تحمیل ریسک، احتمال توقف روند فعلی وجود دارد.
اردیبهشت ماه 99علی کاشمریمتخصص اقتصاد مالیتا پایان سال ۹۹ یا حداکثر تا پایان کار دولت فعلی بورس همچنان پر رونق و سودآورتر از سایر بازارها خواهد بود.
اردیبهشت ماه 99بورس چه زمانی وارد فاز اصلاح می‌شود؟حمیدرضا مهرآورکارشناس بازار سرمایه روند صعودی شاخص بورس در بازار اینگونه پرشتاب نخواهد ماند، اما به نظر می‌رسد که تا پایان سال ٩٩ شاهد این روند صعودی در بازار سرمایه با شیب ملایم خواهیم بود.
فروردین ماه 99حسن خداییکارشناس بازار سرمایه حسن خدایی با اشاره به ورود نقدینگی تازه در سال جدید به بازار سهام گفت: یکی از دلایل اصلی این اتفاق، خوش‌بینی است که سرمایه‌گذاران نسبت به رشد بازار سهام دارند.
فروردین ماه 99پیش بینی اوج‌گیری شاخص در نیمه اسفندماه تا فروردین 99ولید هلالاتکارشناس بازار سرمایه بعد از برچیده شدن شیوع ویروس کرونا، موج دیگری از صعود بازار سرمایه را در خصوص صنایعی که وابسته به بازار جهانی هستند، شاهد خواهیم بود.
فروردین ماه 99مسیر حرکتی بازار سرمایه در سال ۹۹حبیب رضا حدادیمدیرعامل تأمین سرمایه امیدبا این که نمی‌توان انتظار رشد قابل ملاحظه همچون سال ۹۸ را برای سال پیش‌رو متصور بود، ولی سهامداری و سرمایه‌گذاری در ابزارهای متنوع بازار سرمایه که با توجه به سطح ریسک‌پذیری و علایق سرمایه‌گذاری طراحی شده، همچنان توصیه می‌شود.
اسفند ماه 98علیرضا تاج‌برکارشناس بازار سرمایهدر ایام نوروز بازار سرمایه‌ای سبز و با رشد پرشتاب خواهیم داشت؛ همیشه در این ایام عقب ماندگی‌های اسفند ماه جبران شده و امسال هم به نظر می‌رسد روند بازار همانند سال‌های گذشته باشد.
اسفند ماه 98منصور کریمی کارشناس بازار سرمایهبه دلیل تحریم‌ها و عدم وابستگی زیاد درآمدهای کشور به نفت، اثر کاهش جهانی قیمت نفت بر بازار سرمایه هیجانی و کوتاه‌مدت باشد.
اسفند ماه 98مهدی طحانیکارشناس بازار سرمایهطبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته از سوی کارشناسان، روند پیش رو در بازار سرمایه تا پایان سال متعادل و رو به مثبت خواهد بود.
بهمن ماه 98صعود بازار سهام در آخرین روز کاری هفتهوحید حسن زادهکارشناس بازار سرمایه شاخص بورس تا پایان امسال کانال ۵۰۰ هزار واحد را نیز فتح می‌کند، گفت: روند رو به رشد بازار سرمایه دست‌کم تا بهار سال آینده ادامه دارد.
بهمن ماه 98از رکود درازمدت بورس در آینده نزدیک نگرانیمدکتر سعید اسلامی بیدگلیدبیر کل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایراناوور پرایس یا افزایش بیش از حد قیمت سهام برخی از شرکت‌ها که در درازمدت موجب رکود طولانی و ایستایی بازار بورس خواهد شد، نگرانی‌های زیادی را در میان مدیران ارشد بورس و نهادهای سرمایه‌گذاری ایجاد کرده است.
بهمن ماه 98حامد شاهین‌مهررییس روابط عمومی پتروشیمی کرمانشاهاولویت ما در تولید و تحویل اوره داخلی به کشاورزان عزیز و زحمت‌کش مااست و خوشبختانه امروز گاز پتروشیمی کرمانشاه هم وصل شده و امیدواریم در دو، سه روز آینده به تولید برسیم.
بهمن ماه 98شاخص بورس همچنان بر مدار صعود با جهش 4 هزار واحدیعرفان هودیکارشناس بازار سرمایه پول‌های جذب شده در بازار سرمایه اکنون در حال کمک به رشد این بازار است، گفت: انتظار می رود این روند افزایشی تا پایان سال تداوم یابد.
دی ماه 98برگزاری مجمع فوق‌العاده «فملی» و تشریح برنامه های آینده آناردشیر سعد محمدیمدیرعامل شرکت ملی مس ایرانمدیرعامل ملی مس ایران در این خصوص گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، برنامه تولید کاتد با ظرفیت اسمی ۴۰۰ هزار تن را داریم. اما رسیدن به این سطح از تولید کاتد نیازمند ۱٫۷ میلیون تن کنسانتره است.
دی ماه 98نزدیکی به فصل مجامع ، عامل انگیزشی بازارهمایون دارابیتحلیلگر بورسدر مجموع روند مثبت بازار از هفته گذشته نشان داده ‌است که افت دو هفته پیش را جبران کرده و تا زمانی که ورود نقدینگی به بازار ادامه داشته ‌باشد، تنور بازار بورس هم گرم‌تر می‌شود.
دی ماه 98شتاب‌گیری «مادیرا» در روند صعودیبابک ثقفیمدیرعامل شرکت صنایع ماشین های اداری ایرانباتوجه به اینکه طی سال جاری ۱۰ تا ۱۵ هزار دستگاه ماشین لباسشویی به فروش رفته در ظرفیت جدید فروش حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار دستگاه یخچال و ۸۰ تا ۹۰ هزار دستگاه ماشین لباسشویی انتظار می رود که سود قابل ملاحظه ای را ایجاد خواهد کرد.
آذر ماه 98تمرکز بازار سرمایه روی سهم شرکت‌هایی که ارز 4200 تومانی می‌گیرندولید هلالاتکارشناس بازار سرمایه روانکارها در شش ماه دوم سال عملکرد بهتری را نشان دادند، چرا که همواره در نیمه دوم سال فروششان ۲۰ درصد بالاتر از نیمه ابتدایی سال است و همیشه در نیمه دوم به خصوص در فصل زمستان کمترین تخفیفات را می‌دهند، به دلیل اینکه سال به پایان می‌رسد و تورم انتظاری روی این مساله تاثیر مستقیم می‌گذارد.
آذر ماه 98پیش بینی رشد بازار در سه ماه پایانی سالمحمود مهدی رباطیمدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایرانبه طور کلی در چند ماه باقی مانده تا قبل از اسفند ماه، بازار سرمایه از چند محل می تواند در مسیر رشد قرار گیرد که یکی از آنها افزایش قیمت ارز است.
آذر ماه 98۶۷ گروه تحلیلی در بازار سهامتازه‌ترین گزارش اجماع ۶۷ گروه تحلیلی در بازار سهام حکایت از کاهش سطح پیش‌بینی‌ها نسبت به دوره قبل و افت انتظارات بازدهی برای سال ۹۸ است.
آذر ماه 98علی صحراییمدیرعامل بورس تهرانبا پایان ۶ ماهه ابتدایی سال ۹۸ و عملکرد بازار سرمایه که با ورود نقدینگی جدید از سوی سرمایه‌گذاران در یک روند رو به رشد قرار دارد انتظار می رود که رونق بورس ادامه یابد.
آبان ماه 98علی اسلامی کارشناس اقتصادیموردی که می‌تواند خروج نقدینگی را از بازار سرمایه کنترل کند، انتشار گزارش‌های ماهانه از عملکرد خوب شرکت‌ها (نظیر معدنی‌ها و پتروشیمی‌ها) است که قادر خواهد بود تا حدودی وضعیت بازار سهام را بهبود بخشد و به تصور من، در یکی دوماه پیش‌رو شاهد نوسان‌های کوتاه هستیم و آهنگ بورس صعودی خواهد بود.
آبان ماه 98بهنام توانامدیر مالی پتروشیمی نوریمدیرمالی پتروشیمی نوری ضمن بیان وضعیت بهتر این پتروشیمی در سال جاری نسبت به سال گذشته، ادعا کرد قیمت سهام نوری ارزان است و پتانسیل رشد بالایی دارد.
آبان ماه 98مرتضی علی اکبریمعاونت مالی و اقتصادی ومعادنشرکت‌های زیر مجموعه ما همچون: چادرملو، گل‌گهرو … همگی افزایش سرمایه دارند، از سویی این مهم تمام و کمال به این دلیل است که طرح توسعه را در دستور کار دارند.
آبان ماه 98مديرعامل تيپيكو: عرضه اوليه كلرپارس و توفيق دارو در سال جاري انجام مي شودپویا فرهتمدیرعامل تیپیکوبه جز شرکت‌هایی که تاکنون عرضه اولیه شده‌اند برنامه عرضه دو شرکت دارویی دیگر را نیز در سال جاری داریم.
مهرماه 98اصلاح بورس چه زمانی متوقف می‌شود؟ولید هلالاتکارشناس بازار سرمایهاصلاح بازار باید تا همین‌جا متوقف شود در غیر این صورت، بازار دچار بیش واکنشی ناشی از ترس و هیجان‌های غیر عادی می‌شود.
مهرماه 98پيش بيني بهبود عملكرد صنعت پتروپالايشي ها در نيمه دوم ساللطف الله هنگیمدیرعامل پالایشگاه نفت تهرانمدیرعامل پالایشگاه نفت تهران با اشاره به افزایش میزان مصرف سوخت کشور در ۶ ماهه دوم، وضعیت فروش فرآورده های پتروشیمی و پالایشی را در نیمه دوم سال افزایشی ارزیابی کرد.
مهرماه 98علی زارعیکارشناس بازار سرمایه تا زمانی که نقدینگی به سمت بازار سهام روانه باشد انتظار رشد و رونق وجود دارد. طی ماه‌های آینده نیز چشم‌انداز بازار سرمایه مثبت و رو به رشد خواهد بود.
مهرماه 98نوسان شاخص ذات بازار است | نماگر به صعود ادامه می دهدفردین آقابزرگیمدیرعامل کارگزاری بانک دیهمواره مسائل مختلفی بر روند حرکت بورس تاثیرگذارند، اما در حال حاضر مهمترین متغیرهای تاثیرگذار مباحث مربوط به سیاست‌های پولی و بانکی کشور است.
شهریور ماه 98رضا خانلو کارشناس بازار سرمایه در نیمه دوم امسال نیز بازار سرمایه کماکان از جذابیت لازم برای رشد و افزایش شاخص و قیمت‌ها برخوردار است، و با توجه به رشدهای اخیر این بازار بنظر می‌رسد بازار سهام نیازمند اصلاح و استراحت در کوتاه مدت باشد.
شهریور ماه 98دکتر اعظم هنردوستمدیر پرتفوی و امور سهام تیپیکودر سال ۹۸ افزایش سرمایه‌ای از سود انباشته خواهیم داشت و جزئیات آن را از طریق سامانه کدال منتشر خواهیم کرد.
شهریور ماه 98روزبه شریعتیمدیر معاملات کارگزاری اقتصاد بیدارتا زمانی که ارزش معاملات بورس و فرابورس، جدای از معاملات بلوکی، عمده، اوراق و صندوق‌ها بالای ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ میلیارد است، بازار اجازه ریزش شاخص را نمی‌دهد.
شهریور ماه 98نزدیکی به فصل مجامع ، عامل انگیزشی بازارهمایون دارابیکارشناس بازار سرمایه جریان نقدینگی که در حال ورود به بازار سرمایه است قوی به نظر می‌رسد و این موضوع نشان‌دهنده خروج نقدینگی از دیگر بازارها مانند ارز و بانک و نیز ورود آن به بورس است.
مرداد ماه 98علیرضا تاج برکارشناس بازار سرمایه روند بازار تا شهریور ماه که گزارش ۶ ماه شرکت ها منتشر می شود آرام و بدون نوسان خواهد بود.
مرداد ماه 98پیش بینی روند رو به رشد ارزش سهام "افق"امیرخسرو فخریانمدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروشطبق مصوبه مجمع عمومی سال مالی ۹۷، طرح افزایش سرمایه از محل آورده نقدی را در دست بررسی داریم و پس از جمع بندی به سازمان بورس اعلام و در کدال منتشر خواهیم کرد.
مرداد ماه 98حركت بازار به سمت سهم هاي كوچكتر با سوددهي مناسبمهدی دلبریکارشناس بازار سرمایه در شرایط فعلی، گروه‌هایی که بتوانند افزایش سود و رشد قیمت را به طور همزمان داشته باشند، می‌توانند با رشد مناسبی همراه باشند»
مرداد ماه 98ولی نادی قومیکارشناس بازار سرمایه در حال حاضر برخی از شرکت‌ها زیر ارزش اسمی یا نزدیک به ارزش اسمی‌شان معامله می‌شوند که قاعدتاً تاثیر کوتاه مدت مثبت روی این شرکت‌ها و نیز کل بازار دارد. اما در بلند مدت حذف تورم موجب تحرک کمتر بازار سرمایه می‌شود.
تیر ماه 98نوسان شاخص ذات بازار است | نماگر به صعود ادامه می دهدفردین آقابزرگیمدیرعامل کارگزاری بانک دیمدیرعامل کارگزاری بانک دی اصلاح را رفتار طبیعی بازار دانست و بر ادامه رشد شاخص و عبور آن از مرز ۳۰۰ هزار واحد تا پایان سال تاکید کرد.
تیر ماه 98رفتار هیجانی، راز انتقال ثروت از افراد عجول به افراد صبورسید مصطفی صفاریمدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیاناکنون با توجه به نرخ دلار در کانال ۱۲ هزار تومانی سود سه ماهه شرکت ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری را نشان می دهد. همچنین تصویب تجدید ارزیابی دارایی ها و قیمت های جهانی نیز روی برخی صنایع اثر مثبت دارد.
تیر ماه 98استراحت سهام پس از رالی ۳۳ درصدیمهدی میرزاییتحلیلگر بازار سرمایهپیش‌بینی می‌شود، هفته آینده معامله‌گران بیشتر تمایل به خرید سهام صنایع داخلی دارند و این گروه کماکان به روند صعودی خود ادامه می‌دهند.
تیر ماه 98اکنون زمان رشد سهام ریالی استمحمد گرجی آرامدیر سرمایه گذاری کارگزاری بهگزینافت های گاه به گاه شاخص حامل اتفاق خاصی در حوزه کلان اقتصادی یا شرکت ها نیست و بیشتر، ناشی از استراحتی است که بعد از یک رشد چندماهه شاهد آن هستیم.
خرداد ماه 98پیش بینی تداوم رشد شاخص در تیر ماهعلی اسلامی بیدگلیرییس هیات مدیره شرکت آرمان آتیاگر موفق شویم فرآیند بازارگردانی را توسعه دهیم و روی هر نماد یک یا چند بازارگردان فعال وجود داشته باشد و همچنین ابزارهای مشتقه فعالی هم در بازارهای مالی ایجاد کنیم در شرایط مشابه دو ماه گذشته شاهد حجم نوسان نخواهیم بود.
خرداد ماه 98مهدی رنجبرتحلیگر بازارهای مالیبازارسهام در میان مدت و حداقل تا پایان شش ماه ابتدای سال جاری با رونق نسبی و ادامه دار مواجه خواهد شد مگر آن که با شوک های تازه ترین در این بازار مواجه شویم تا بتواند مسیر بورس را متحول کند.
خرداد ماه 98روند حرکتی بازارسهام صعودی استاکنون بازار سرمایه کشور به روند مثبت بازگشته و در مدار صعود قرار دارد. هرچند طی دو هفته گذشته بازار با نوسان روبرو بود اما بسیاری از کارشناسان در همان مقطع نیز بارها به سهامداران توصیه کردند از رفتارهای هیجانی دوری کنند و در فروش عجله نکنند.مدیرعامل کارگزاری بانک ساماناکنون بازار سرمایه کشور به روند مثبت بازگشته و در مدار صعود قرار دارد. هرچند طی دو هفته گذشته بازار با نوسان روبرو بود اما بسیاری از کارشناسان در همان مقطع نیز بارها به سهامداران توصیه کردند از رفتارهای هیجانی دوری کنند و در فروش عجله نکنند.
خرداد ماه 98کاوه قاضیمعاون مدیرعامل بیمه معلمطرح‌های سال گذشته که بازده مناسبی داشته پس از بازنگری مجدد متناسب با نیاز بیمه‌گذاران بر پایه ساز و کار جدید در قالب کمپین‌های فروش عرضه می‌شود.
اردیبهشت ماه 98 ۵۰ گروه تحلیلی فعال در بازار سرمایهمتوسط پیش‌بینی‌ تحلیلگران از بازدهی شاخصکل بورس تهران در سال ۹۸، ضمن ارتقای ۱۲ واحد درصدی نسبت به پیش‌بینی قبلی، به عدد ۴۹ درصد افزایش یافته است.
اردیبهشت ماه 98فرصت خرید یا موعد خروج از سهام؟جمعی از کارشناسان بازار سرمایهامسال واقعا بازار سرمایه می‌تواند بازدهی بیشتری نسبت به بازار طلا و دلار رقم بزند و دلیل آن این است که خارج از ریسک‌های قیمتی که در حال حاضر در بازار وجود دارد مثل ریسک نقل و انتقالات بازار سرمایه نسبت به بازارهای دیگر به شدت ارزان‌تر است.
اردیبهشت ماه 98محمد صفریمدیرعامل شرکت سبدگردان تصمیم نگار ارزش آفریناناز آنجا که بازارهای رقیب بازار سرمایه دچار اشباع قیمتی شده اند، سرمایه گذاران تصور ندارند که بیش از این بتوانند در بازارهای پول، ارز و سکه بازدهی کسب کنند.
اردیبهشت ماه 98چگونه در بورس می‌توان سود بیشتری کسب کرد؟مهدی میرزاییتحلیلگر بازار سرمایهدر حال حاضر انتظار است که گروه خودرویی‌ها، بانکی‌ها، غذایی‌ها، گروه لاستیکی‌ها و گروه شوینده‌ها به مسیر افزایشی خود ادامه دهند.
فروردین ماه 98افزایش قیمت دلار، محرک اصلی‌ رکورد شکنی‌های شاخص کل بورس استمحمدباقر خادمیکارشناس بازار سرمایهدر کوتاه‌مدت پایداری رشد شاخص به بازگشایی نماد «وتجارت» بستگی دارد، اما در میان‌مدت روند شاخص صعودی خواهد بود و به نظر می‌رسد شاخص در هدف اولیه تا ۲۲۰ هزار واحد و در مرحله بعدی تا سطح ۲۶۰ هزار واحد رشد داشته باشد.
فروردین ماه 98بازار سرمایه، بهترین گزینه سرمایه‌گذاری در سال ٩٨بهروز خدارحمیمدیرعامل گروه مالی سپهر صادراتبازار سرمایه، بهترین پتانسیل را برای سرمایه‌گذاری در سال ٩٨ دارد.
فروردین ماه 98مصطفی صفاریمدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیانبه نظر می رسد امسال ، سال مثبت و سودآوری برای بازار سرمایه باشد و اگرچه تورم رکودی وجود دارد اما در زمان های رکود نیز صنایع می توانند به خوبی رشد کنند و موفق باشند.
اسفند ماه 97محمد گرجی‌آراکارشناس و تحلیلگر بازار سرمایهدر بهار سال آینده با نزدیک شدن به فصل مجامع و ارائه صورت‌های مالی اسفند ماه، حرکت بازار شروع خواهد شد. انتظار می‌رود در اواخر بهار سال آینده شاخص کل بورس به ۲۲۰ هزار واحد برسد.
اسفند ماه 97عبدالرضا شیخاندبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با توجه به بودجه ۹۸ فکر نمی‌کنم بازار بهتری از سال ۹۷ داشته باشیم. در زمینه صادرات هم اگر تحریم‌ها ادامه داشته باشد، اثرات منفی آن بیشتر متوجه صنعت سیمان خواهد بود، از این‌رو ممکن است حدود ۲ تا ۳درصد تولید سال آینده نسبت به امسال کاهش پیدا کند.
اسفند ماه 97حمید علیخانیمدیرعامل کارگزاری راهبردبورس در کنار بازارهای موازی همچون ارز و سکه رشد خود را آغاز کرد و این بازارها نیز در آن زمان دچار نوسانات بی سابقه شده بودند. همچنین در بازار جهانی نیز با نزدیک شدن به زمان اجرای تحریم های نفتی ایران و بیم کاهش عرضه ، پیش بینی ها حاکی از گذر نفت از مرز ۱۰۰ دلار بود که تاثیر مثبتی بر سهم های پالایشی و پتروشیمی گذاشته بود.
بهمن ماه 97نوید قدوسیمدیر سرمایه گذاری صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزیبا توجه به اینکه چیزی به پایان سال باقی نمانده است، پیش بینی می شود روندی کم نوسان توام با آرامش مسیر اصلی شاخص کل باشد.
بهمن ماه 97شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهاداریکی از برنامه هایی که سازمان در تلاش است آن را اجرایی کند، بحث معاملات فروش استقراضی (Short selling) است. سازمان در نظر دارد تا انتهای سال ۹۷ این معاملات را عملیاتی کند.
بهمن ماه 97مهدی صحانیکارشناس بازار سرمایهدر صورتی که شرکت ها بتوانند در روزهای باقی مانده تولید و فروش خوبی داشته باشند، این پول می تواند محرک خوبی برای ورود نقدینگی تازه به بازار باشد.
بهمن ماه 97محمد صفریمدیرعامل شرکت سبدگردان تصمیم نگار ارزش آفریناندر دو ماهه پایانی به نظر می‌رسد با بازاری صعودی رو به رو باشیم؛ از طرفی گزارش های ۹ ماهه مطلوب (به ویژه گروه پالایشی و دارویی)، همچنین اصلاح ساختار مالی گروه بانکی که یکی از اهداف دولت در ماه‌های اخیر بوده، می‌تواند روند صعودی بازار را ادامه دار کند.
دی ماه 97حمید میرمعینیکارشناس بازار سرمایهاختلال در نظام اقتصادی کشور در اثر اختلالات نرخ دلار، تنگ شدن حلقه تحریم‌ها و کاهش فروش نفت ایران در اثر تحریم‌ها می‌تواند شرکت‌های بورسی را متاثر کند و دامنه آن می‌تواند همه گروه‌ها بجز گروه‌های پتروشیمی، فولاد و معدنی را شامل شود.
دی ماه 97غلامرضا کرد زنگنهرئیس‌ هیات‌مدیره بیمه معلمپرتفوی شرکت از حدود ٣٠٠ میلیارد تومان قطعا به بیش از ١٧٠٠ میلیارد تومان خواهد رسید که رشدی بیش از ۵‌برابر را نسبت به پنج سال گذشته تجربه خواهد کرد.
آذر ماه 97شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهاداررییس سازمان بورس از راه اندازی نخستین قرارداد آتی سبد سهام تا دو هفته آینده خبر داد؛ به گفته شاپور محمدی اعلام EPS به بازار از سوی ناشران به طور کامل ممنوع نیست.
آذر ماه 97فرزاد ارزانیمدیر عامل فولاد هرمزگان این شرکت در ۸ ماه نخست امسال توانست نسبت به مدت مشابه سال گذشته در زمینه تولید رشد ۷درصدی را تجربه کند، افزود: این درحالی است که در ۸ ماه ۹۶ نیز رکورد تولید داشته‌ایم.
آذر ماه 97محمد زارع پور اشکذریمدیرعامل زامیادمدیرعامل زامیاد از تولید نسل جدید وانت های پادرا و پیکاپ ریچ از ابتدای سال آینده و افزایش سهم ۴۰ درصدی بازار در سال ۹۸ خبر داد.
آذر ماه 97عظیمیانمدیرعامل برنامه گروه فولاد مبارکهدر سال جاری نیز این شرکت ابتدا بازارهای داخلی را تامین کرده و پس از آن با رویکرد حفظ بازارهای صادراتی، بخشی از محصول‌های خود را به بازارهای جهانی اختصاص داده است.
آبان ماه 97شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادارهنوز چهار ماه به پایان سال ۹۷ باقی مانده و به‌طور قطع در این مدت عرضه‌های زیادی خواهیم داشت و ۵۹۴ شرکت کنونی در بورس و فرابورس به ۶۰۰ شرکت افزایش خواهند یافت.
آبان ماه 97علیرضا عسگری مارانیکارشناس ارشد بازار سرمایهبا انتشار صورت های مالی ۶ ماهه وضعیت سودآوری شرکت ها یکی پس از دیگری مشخص می شود و این موضوع کمک می کند تا سهامداران با قطعیت و شفافیت بیشتری اقدام به خرید و فروش سهام ها نمایند.
آبان ماه 97حمیدرضا گلپایگانیمدیرعامل حفاری شمالبا موافقت سهامداران عمده به ویژه بنیاد مستضعفان، اصلاح ساختار شرکت با افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی در دستور کار قرار گرفت.
آبان ماه 97علی صحراییمدیرعامل بورس تهران قرارداد آتی سبد سهام در آذر ماه وارد بازار سرمایه می‌شود، گفت :برای راه‌اندازی ابزار مالی “وارانت” باید زیرساخت‌ها آماده شود که در سال جاری از این ابزار نیز رونمایی خواهد شد.
مهر ماه 97فردین آقابزرگیکارشناس بازار سرمایههمچنان اثرگذارترین مولفه در بازار سهام افزایش نرخ ارز است. افزایش نرخ دلار در شش ماهه ابتدای سال باعث شد روند قیمت‌ها در بورس صعودی باشد. اگر این افزایش ادامه‌ داشته باشد، بورس نیز همچنان مثبت خواهد بود.
مهر ماه 97حباب شاخص بورس با سقوط دلار فرو ریختعلی زارعیکارشناس بازار سرمایهبدون دلیل و از روی هیجان در صف فروش سهام قرار نگیرند، چرا که ممکن است سهامی که این روزها به‌صورت هیجانی در بورس می فروشند، از نظر بنیادی مناسب باشد و در آینده با رشد همراه شود.
مهر ماه 97مهدی طحانی کارشناس بازار سرمایهبا توجه به شرایط اقتصادی کشور امکان دارد شاخص بورس تا آخر امسال به ۲۰۰ هزار واحد نیز افزایش یابد.
شهریور ماه 97علی اسلامی بیدگلیرییس هیات مدیره شرکت آرمان آتیاستفاده از هر راهکاری که منجر به کاهش هیجانات و رفتارهای غیر کارشناسی در بازار سرمایه شود، به رشد بلندمدت بازار کمک می کند.
شهریور ماه 97علیرضا کدیورعضو هیئت مدیره فرابورسیکی از مهمترین آسیب های بازار سرمایه وجود شایعات درباره برخی سهام و گروه ها است که برای ارائه راهکار در این رابطه باید ابتدا دلایل بروز این گونه شایعات را بررسی کرد.
شهریور ماه 97مدیرعامل شرکت ثاخت از تغییرات ساختاری شرکت خبر داددکتر مازیار حسینیمدیرعامل شرکت بین المللی توسعه ساختمان (ثاخت)قطعا به تغییرات ساختاری نیاز داریم که به تدریج انجام خواهد شد. اصلاحات در ساختار و فرایندها از یک سو و اصلاحات در شیوه انجام کارها و نگاه ها و نگرش ها از سوی دیگر باید در مجموعه صورت گیرد.
مرداد ماه 97آزاد سازی نرخ ارز، محرک بازار سرمایهحمیدرضا مهرآورمدیر عامل شرکت کارگزاری بانک سامانمحرک اصلی رشد بازار سرمایه در هفته های اخیر بحث آزاد شدن نرخ دلار شرکت های صادراتی است.
مرداد ماه 97وضعیت شرکت ملی صنایع مس ایران با اجرایی شدن تحریم هامحسن بازارنویعاون مالی و اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایرانبا وجود این که با توجه به رشد نرخ دلار و افزایش قیمت فروش محصولات انتظار می رود که روند افزایشی سودآوری این شرکت ادامه یابد اما با توجه به سهم صادراتی این شرکت باید دید آغاز تحریم های جدید آمریکا علیه ایران آیا مشکلاتی در زمینه فروش صارداتی یا نقل و انتقال حاصل از آن ایجاد می کند یا خیر؟
مرداد ماه 97مهدی طحانی مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاههرگونه تخطی بانک های تجاری از دستورالعمل بانک مرکزی در خصوص سود بانکی را هم به زیان بازار سرمایه و هم بازار پول دانست.
مرداد ماه 97تشریح برنامه‌های شرکت بیمه حکمت صبادکتر غلامحسین چایچیمدیرعامل بیمه حکمت صباتهیه و تولید پکیج‌های بیمه‌ای یا محصولات خاص برای خانواده سهامداران و تقویت برنامه‌های ارتقای سهم بیمه‌های عمر و رشته‌های سودده در پرتفوی شرکت از برنامه‌های امسال این شرکت است.
تیر ماه 97مهندس عباس صفاکیشمدیرعامل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمانمدیرعامل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین با تاکید بر همدلی و هم افزایی ، اهم اولویت‌های این هلدینگ را حفظ و ارتقاء تولید و کیفیت محصول ، افزایش فروش و کاهش هزینه تمام شده اعلام کرد.
تیر ماه 97بهروز رحمتیمشاور مدیرعامل و مدیر امور سهام و سرمایه‌گذاری و مجامع شرکت مسبا توجه به این‌که در شرایط کنونی کشور راه‌های تأمین مالی از کشورهای خارجی سخت‌تر خواهد شد، باید افزایش سرمایه قابل‌توجه در دستور کار اساسی شرکت مس قرار بگیرد تا با انجام طرح‌های توسعه با هدف افزایش ظرفیت تولید پایدار از یک‌سو اعتبار بین‌المللی بنگاه اقتصادی مس حفظ شود و هم‌زمان از سوی دیگر باعث اعتماد فعالان بازار سرمایه و سهامداران به فملی شویم.
تیر ماه 97جعفر ربیعی مدیرعامل هلدینگ خلیج فارسبر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال ۱۴۰۰ میزان تولید هلدینگ خلیج فارس به ۴۵ میلیون تن خواهد رسید.
خرداد ماه 97مهدی طحانی مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاهرکورد شکنی در شاخص کل بورس تهران را نتیجه ایجاد ساختارهای مناسب در بازار سرمایه دانست و گفت: بازار سرمایه ایران در وضعیت فعلی حداقل تا شاخص ۱۴۰ هزارتایی حباب ندارد.
خرداد ماه 97روح الله حسینی مقدممعاون ناشران و اعضای شرکت بورسسرنوشت مراودات بین المللی اقتصاد ایران بر روابط خارجی شرکت های حاضر در بازار سرمایه بسیار تاثیر گذار است.
خرداد ماه 97همایون دارابیتحلیلگر بازار سرمایهپیش‌بینی می‌شود با توجه به وضعیت اقتصادی و سیاست‌های پیش رو، شاخص بازار سرمایه در هفته‌های آینده در مجموع روند صعودی داشته باشد.
خرداد ماه 97کیوان شیخیکارشناس بازار سرمایهدر صورت رفع موانع تولید در کشور، حمایت از تولید کنندگان داخلی و ادامه دار شدن روابط تجاری ایران با کشورهای اروپایی، می توان انتظار روند صعودی معاملات را در میان و بلند مدت داشت.
اردیبهشت ماه 97مجید میرزاییکارشناس بازار سرمایه حال حاضر واکنش بورس به این اتفاق مثبت است اما در آینده ای نزدیک تاثیر بنیادی آن به صورت واقعی مشخص می شود.
بهمن ماه 96سرکار خانم محبعلی معاون سرمایه گذاری وامورشرکت‌های سمگابهتر است، افرادی که تخصص کافی در خرید و فروش سهام ندارند و از سوی دیگر علاقه مند به سرمایه گذاری در بازار هستند به صورت غیر مستقیم و با خرید واحدهای سرمایه‌گذاری ETF ها و صندوق‌های سرمایه گذاری این کار را انجام دهند.
آذر ماه 96احمد مقدممدیرعامل شرکت کاغذ پارسبا عنایت به خط مشی شرکت مبنی بر فعالیت شفاف همواره سعی نموده ایم با حفظ منافع سهامداران در این زمینه بکوشیم.
آبان ماه 96مجید توتونچی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری شمال شرق با توجه به اهمیت بخش مسکن که شمال شرق کشور نیز از آن مستثنی نیست، به طور طبیعی ما نیز باید به گونه ای برنامه ریزی میکردیم که نیاز مردم را در وهله نخست به لحاظ آماری بسنجیم و با توجه به نیاز گروه‌های هدف، پروژه‌های خود را متناسب با نیاز جامعه تعریف کنیم.
آبان ماه 96هوشنگ دادوشمدیرعامل شرکت سرمایه گذاری پارس توشهما یک شرکت سرمایه گذاری هستیم و مسلما به سایر حوزه هایی که بدانیم برای ما سودآور است وارد خواهیم شد. هر حوزه ای که به نظر شرکت پارس توشه سودآور باشد ممانعتی برای ورود ندارد و ما نیز به آن فکر خواهیم کرد.
مهر ماه 96محمدبیک محمدلو مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری شاهدشرکت شاهد برنامه افزایش سرمایه برای سال جاری را دارد. در نظر داریم تا با سرمایه جدید در انواع فعالیت های جدید سرمایه گذاری کنیم. این افزایش سرمایه از سود انباشته خواهد بود و در نظر داریم تا قبل از مجمع عادی سالیانه سال ۹۶ آن را عملیاتی سازیم.
مهر ماه 96لطف ا… نائب زادهرئیس هیات مدیره شرکت لبنیات کالبرلبینات کالبر در ورود به بازار صادراتی اشتباه کرده و زمانی وارد بازار صادراتی شد که رقبا به این بازار نفوذ کرده بودند و ما برای ورود به بازار برخی از کشورها باید به گونه ای عمل می کردیم که سهم بازار آن ها را بگیریم.
مهر ماه 96وحید وحیدیمعاون مالی و اقتصادی گروه صنایع شیر ایران شرکت پگاه آذربایجان غربی توانسته متناسب با بودجه و پیش بینی ها جلو رود. این شرکت فروش شش ماهه خود را متناسب با بودجه جلو رفته و به همین دلیل انتظار می رود بتواند در پایان سال به تعهد خود به سهامداران عمل کند.
مهر ماه 96غلامحسن تقی نتاج مدیرعامل بانک قوامینقانون بانک مرکزی مبنی بر کاهش نرخ سود بانکی برای پیشرفت اقتصاد بوده و به حق این نهاد از سیاست های خوبی در این خصوص برخوردار است. بانک قوامین نیز در راستای این موضوع حرکت کرده و گام بر می دارد. این بانک نیز با توجه به دستورات نهاد ناظر یعنی بانک مرکزی به فعالیت خود ادامه می دهد.
مهر ماه 96احمد چراغ مدیرعامل شرکت گروه صنایع پمپ سازی ایران شرکت در نظر دارد تا افزایش سرمایه ای از محل آورده نقدی و مطالبات داشته باشد تا شرکت گروه صنایع پمپ سازی ایران به سمت سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی پیش رود.
مهر ماه 96حسن قالیباف اصلمدیرعامل شرکت بورس تهراندر سال جدید نیز برنامه پذیرش شرکت ها در بورس ادامه دارد، تعداد نمادهای زیادی در بورس پذیرفته شده اند که تعداد آن ها به بیش از ۴۰ عدد می رسد.
شهریور ماه 96سید حمید مصطفوی مدیرعامل شرکت سبحان انکولوژیشرکت سبحان انکولوژی مجوز ساخت بیش از ۵۰ داروی جدید را گرفته است، این داروها کم کم روانه بازار خواهند شد، کما اینکه بسیاری از آن ها در سال ۹۶ نیز به بازار وارد شدند.
شهریور ماه 96محمدرضا شانه ساز مدیرعامل شرکت گروه سرمایه گذاری دارویی تامین حدود سه سال است که صنعت دارو افزایش نرخی را شاهد نبوده و به همین دلیل این صنعت با مشکلات زیادی رو به رو بوده است، بنابراین تک نرخی شدن ارز نیز از جمله مواردی است که هزینه های شرکت را بالا می برد.
شهریور ماه 96محمد اسعدی مدیرعامل شرکت سیمان سپاهانشرکت سیمان سپاهان توانسته هزینه های مالی خود را به میزان ۶۵ میلیارد ریال کاهش دهد که این رقم برابر با کاهش ۱۸ درصدی هزینه های مالی است.
شهریور ماه 96محمدعلی میرزا کوچک شیرازی مشاور گروه دارویی البرز و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری اعتلا البرز با توجه به اینکه اکثر شرکت های دارویی از جمله گروه دارویی البرز مواد اولیه خود را از طریق واردات و خارج از ایران تامین می کنند مسلما تک نرخی شدن ارز موجب افزایش بهای تمام شده و کاهش سود شرکت ها می شود.
شهریور ماه 96مهدی شهیدیرئیس هیئت مدیره آسان پرداخت پرشینشرکت برای تامین مالی از بانک یا افزایش سرمایه استفاده می کند، افزایش سرمایه اخیر از محل سود انباشته به میزان ۱۰۰ درصد برای تامین مالی و خرید دستگاه های پوز جدید صورت خواهد گرفت. این افزایش سرمایه به تصویب مجمع رسیده و به زودی اجرایی خواهد شد.
شهریور ماه 96حسن عمو زاده مدیرعامل وپتروچالش عمده این شرکت حجم مطالبات سنواتی بالای این شرکت است که بخاطر دعاوی NPC جرایمی را متحمل شده است، علاوه بر آن بدهی هایی نیز وجود دارد که عمده آن ها، سنواتی هستند، از جمله این بدهی ها، بدهی های مربوط به بانک کشاورزی بابت وام کارخانه اسید سیتریک و بدهی به سهامدار عمده بابت مطالبات موجود است.
شهریور ماه 96حمید ابدالیمدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سایپا شرکت سرمایه گذاری سایپا در نظر دارد تا افزایش سرمایه ای را ترتیب دهد. این افزایش سرمایه در هیئت مدیره مطرح شده و به تایید سازمان بورس نیز رسیده است. این افزایش سرمایه ۲۵ درصدی و از محل آورده نقدی و مطالبات خواهد بود. در صورت قطعی شدن اطلاعات، از طریق سامانه کدال منتشر خواهد شد.
شهریور ماه 96سید ضیاء ایمانیمدیرعامل بانک مهر اقتصاد بانک مهر اقتصاد به تبعیت از قانون بانک مرکزی و تحت نظر سیاست های این بانک ادغام خواهد شد. این موضوع نیز توسط بانک مرکزی و خود بانک مهر اقتصاد دنبال می شود.
مرداد ماه 96قاسم توکلی رئیس هیئت مدیره شرکت پتروشیمی پردیساز جمله دلایل کاهش ای پی اس شرکت پتروشیمی پردیس می توان به سه دلیل عمده اشاره کرد که دلیل اول به کاهش نرخ محصولات نسبت به مقطعی از زمان دارد که پیش بینی صورت گرفت.
مرداد ماه 96امیریمشاور مدیرعامل شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد شرکت در نظر دارد تا هر چه سریعتر از بازار توافقی خارج شده و به بازار بالاتر وارد شود. در سال جاری با مشورت مدیران و سازمان بورس همچنین در نظر گرفتن تمامی شرایط لازم این موضوع دنبال خواهد شد.
مرداد ماه 96مجید خاموردی مدیرعامل شرکت سیمان بجنورد وضعیت فروش سیمان بجنورد مناسب بوده و توانسته متناسب با بودجه پیش رود. یعنی در حال حاضر سیمان بجنورد از آنچه که پیش بینی کرده عقب نبوده و به همین دلیل تحقق سود پیش بینی شده نیز دور از انتظار نیست.
[ulp id=’XwxRfXL2pvMMe4Iu’]

کاربرانی که از اپلیکیشن رادیوسهام در گوشی خود استفاده می کنند برای مشاهده جدول اینجا را کلیک نمایند.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

۴ نظر

  1. اکبر

    تا زمانی که مفصدان اقتصادی با چند نرخ کردن دلار باعث فساد و غارت و چپاول و دور زدن قانون میشوند تا بتوانند راحت دزدی کنند و تا زمانی که توسط بعضی از مسعولین در سایه حکومت وسایل اشغال چین را وارد کشور میکنند و ملتی را چپاول و خانواده ها را نابود میکنند و از هم میپاشند و باعث خودکشی / طلاق / دزدی / فحشا وووو میشوند فکر نمیکنم بورس بتواند جایگاه اصلی خود را پیدا کند ای بزرگان و مسعولان دست اندر کار کشورم باید به باوری برسید که دشمنان خطرناک ما امریکا و اسراییل نیست چون نمیتوانند غلتی بکنند دشمنان سرسخت و قسم خورده ایران کسانی هستند که با کمک دشمنان قوانین اقتصادی کشورمان را دیکته کرده اند و به اجرا گذاشته اند اینها را شناسایی کنید و اقتصاد ایران را از شر این مفصدان نجات دهید

    پاسخ
  2. پیمان

    سه ماهه اول ۹۵ رشد ۲۵درصدی شاخص را خواهیم داشت بیشترین اثر مربوط به صنایع بانکی بعد فولاد وصنایع معدنی خواهد بود سه ماهه دوم شرکت های نفتی وپتروشیمی موفق تر خواهند بود اما اخر سال به علت افزایش قیمت نفت شرکت های نفتی بیشترین سود آوری را دارند صنایع لاستیکی سه ماههدوم رشد حداکثریشان خواهد بود

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin