نظر جالب نوبخت در خصوص وام ۲۵ میلیونی خودرو

nokhbegan-start
2224, 
نظر جالب نوبخت در خصوص وام 25 میلیونی خودروReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 18Rating: 5.0نظر جالب نوبخت در خصوص وام 25 میلیونی خودرونظر جالب نوبخت در خصوص وام 25 میلیونی خودرو
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

معاون رئیس جمهور با اشاره به وام ۲۵ میلیونی خرید خودرو گفت: این وام برای نظر جالب نوبخت در خصوص وام 25 میلیونی خودرو تحریک تقاضا بود تا رونقی به بخش صنعت دهد و به تولیدات داخلی کمکی کرده باشیم.

 

به گزارش رادیوسهام به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه در محل استانداری خوزستان اظهار کرد:  از اول فروردین‌ماه سال آینده برنامه ششم دولت با شرایط پس از تحریم اجرا خواهد شد، اما در خصوص برنامه کوتاه مدت اقتصادی دولت باید اشاره کرد که رشد اقتصادی کشور در شش ماه نخست امسال، یک درصد مثبت بوده است.
وی افزود: این میزان نسبت به سال گذشته ۲ درصد کاهش داشته است و این مسئله رشد مناسبی برای کشور نیست و انتظار داریم میزان رشد اقتصادی کشور حدود ۵ تا ۶ درصد باشد.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه از دو مسیر به دنبال تحریک تقاضا و سرمایه‌گذاری در کشور هستیم، تصریح کرد: این کار را از طریق ابزار مالی دولت و ابزار پولی یا تسهیلات انجام خواهیم داد
نوبخت ادامه داد: دولت موظف شد تا ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی اختصاص دهد که تمام این عدد به طول کامل پرداخت شد، اما در مجموع پرداخت‌های عمرانی دولت حدود ۲۱ هزار میلیارد تومان بوده است.
به گفته این مسئول، در راستای سیاست‌های پولی به دنبال تحریک تقاضا بودیم تا اجناسی که به علت نبود تقاضا در انبارها مانده بودند به فروش برسند و کارخانه‌های تولیدکننده دوباره به فعالیت خود ادامه دهند.

استمرار منابع مالی در مقابله با ریزگردها

معاون رئیس جمهور در ارتباط با معضل ریزگردها و پیگیری‌های دولت در این‌باره عنوان کرد: شورایی در وزارت کشور به دستور ریاست جمهور برای رسیدگی به مسئله ریزگردها تشکیل و نخستین رقم اعتباری برای این شورا در نظر گرفته شده است.
نوبخت با بیان اینکه به‌زودی معضل ریزگردها حل و فصل خواهد شد گفت: طبق ابلاغیه ریاست جمهوری به سازمان برنامه‌ریزی و بودجه، حکمی در خصوص استمرار منابع مالی در مقابله با ریزگردها داده شد تا در برنامه ششم، اعتباری برای مقابله با این پدیده در نظر گرفته شود.
وی در پایان با اشاره به وام ۲۵ میلیونی خرید خودرو چنین ادامه داد: این وام برای تحریک تقاضا بود تا رونقی به بخش صنعت دهد و به تولیدات داخلی کمکی کرده باشیم.

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin