نحوه تخصیص سهام بفجر بین خریداران حقیقی و حقوقی عادلانه بود؟

nokhbegan-start
2067, 
نحوه تخصیص سهام بفجر بین خریداران حقیقی و حقوقی عادلانه بود؟Reviewed by نحوه تخصیص سهام بفجر بین خریداران حقیقی و حقوقی عادلانه بود؟ on Feb 21Rating: 4.5نحوه تخصیص سهام بفجر بین خریداران حقیقی و حقوقی عادلانه بود؟نحوه تخصیص سهام بفجر بین خریداران حقیقی و حقوقی عادلانه بود؟
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

معاون بازار شرکت بورس با بیان اینکه در عرضه اولیه سهام پتروشیمی فجر بالاترین عدالت ممکن برای تخصیص این سهم صورت گرفته روش ثبت دفتری برای عرضه‌های اولی را ناکارامد دانست.

به گزارش رادیو سهام، علی صحرایی گفت: در عرضه اولیه سهام پتروشیمی فجر و نحوه تخصیص سهام به خریداران حقیقی و حقوقی بالاترین عدالت ممکن برقرار شده است.

صحرایی با بیان اینکه روش ثبت سفارش یا به اصطلاح بوک بیلدینگ نمی‌تواند روشی قابل اتکا در عرضه‌های اولیه و تخصیص عادلانه سهام به عموم خریداران مورد استفاده قرار بگیرد ، عنوان کرد: در مدت تجربه کاری خود تاکنون هیچ روشی به اندازه روش حراج مستقیم در عرضه اولیه سهام پتروشیمی فجر نتوانسته عدالت را میان سهامداران برقرار کند.

او افزود: در عرضه اولیه سهام پتروشیمی فجر تعداد ۵۹ هزار و ۸۵۰ سهام دار حقیقی و یک هزار و ۴۸ شخص حقوقی اعم از صندوق‌های سرمایه‌‌گذاری موفق به خرید این سهم شده‌اند بطوریکه در مجموع ۷۵ درصد خریداران اشخاص حقیقی و ۲۵ درصد مابقی اشخاص حقوقی بوده‌اند.

صحرایی روش ثبت دفتری در عرضه اولیه سهام را مترادف با ملاک قراردادن قیمت‌ها در فرآیند معامله عنوان کرد و افزود: بهترین روش عرضه اولیه سهام برای جذب و مشارکت حداکثری مردم در بازار سهام روش فعلی عرضه اولیه از طریق حراج مستقیم است و بهترین فرآیند برای تعیین ارزش واقعی سهام است.

معاون بازار شرکت بورس در خاتمه گفت: سهامدار عمده پتروشیمی فجر امروز عرضه تدریجی سهم‌های ابطالی در روز عرضه اولیه این سهم را آغاز کرده است.

منبع: فارس

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

۲ نظر

  1. مسعود

    سلام خسته نباشید
    درمورد عرضه اولیه سهام بفجر من انتقادی داشتم که شاید ترتیب اثر ندهند ولی برای اینکه حرفم راگفته باشم می گویم
    من در عرضه اولیه شرکت کردم راس ساعتی که بورس اعلام کرده بود اقدام کردم ولی موفق نشدیم خرید کنم خودم شخصا از کارگزاری فارابی پیگیری کردم که من که سر موقع اقدام کردم چرا نتونستم انلاین خرید کنم انها در جواب من گفتند بورس قرار بود راس ساعت ۱۲:۴۰ دقیقه ثبت سفارش شود ۱۲:۴۲ دقیقه باز شده که کمتر کسی موفق شده خرید کند . اطلاعیه که نظار بازار به کارگزاری ها داد اعلام که بین ۲۰۰۰ الی ۳۰۰۰ به افراد انلاین داده شود که متاسفانه کارگزاری فارابی تعداد ۳۰۰ عدد سهام به اینجانب داد ایا کسی هست کارگزاریها را نظارت کند یاخیر اینگونه کارها را جلویش را بگیرد. متشکرم مسعود

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin