معدنی ها و پالایشی ها شاخص را سبز می کنند

nokhbegan-start
2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

download (1)

بازار سرمایه در هفته گذشته در حالی افت شاخص وقیمت را ثبت کرد که پیش بینی می شود در روزهایآینده رشد آرامی را تجربه کند.

به گزارش رادیو سهام ، کارشناس بازار سرمایه  گفت: به نظر من شاخص تا جایی که پیش بینی شده بود، اصلاح شده است و کم کم بازار می تواند آماده رشد آرامی باشد.

وی درباره دلایل افت بازار با اشاره به کاهش قیمت در نمادهای خودرویی گفت: این گروه به عنوان لیدر بازار مدتهاست رفتارشان زیر نظر سرمایه گذاران است و افت و خیز آنها کل بازار را متاثر می کند.

وی به آزاد شدن حق تقدم شرکت ها پس از افزایش سرمایه اشاره کرد و افزود: این موضوع نیز باعث افزایش حجم عرضه و افت بازار شده است.

این کارشناس بازار سرمایه مهمترین دلیل افت بازار را توقف افزایش سرمایه شرکت ها از محل تجدید ارزیابی دارایی ها دانست و گفت: با توجه به تصمیم سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات از این روش افزایش سرمایه، بخش عمده ای از تامین مالی شرکت ها از این روش متوقف شده که بازار نسبت به این محدودیت واکنش منفی نشان داده است.

جعفری با اشاره به تلاش های مسولان سازمان بورس برای لغو این قانون گفت: مسولان سازمان بورس در جهت حمایت از سهامداران و شرکت های بازار سرمایه تلاش کردند و مکاتباتی با مسولان سازمان امور مالیاتی برای لغو این مصوبه داشتند اما هنوز نتیجه ای اعلام نشده است.

این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه بسیاری از شرکت ها قصد داشتند با افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها ساختار مالی شرکت را اصلاح کنند، افزود: با منتفی شدن این موضوع این شرکت ها نیز با محدودیت هایی مواجه می شوند و برای اخذ تسهیلات از بانک ها نیز دچار مشکل خواهند شد و این موضوع باعث افت قیمت سهام این شرکت ها در بازار سهام شد.

وی با تاکید بر اینکه این روزها همچنان خودرویی ها مرکز توجه سهامداران هستند و روند معاملاتشان پیگیری می شود، افزود: نمادهای معدنی و پالایشی با توجه به پتانسیل رشد قیمت های جهانی می توانند مورد توجه سهامداران قرار بگیرند که در صورتی که این گروه ها بتوانند لیدری بازار را از آن خود کنند، چشم انداز معاملات در بازار سرمایه بهبود خواهد یافت.

جعفری مجموع این عوامل را در افت بازار تاثیر گذار دانست و پیش بینی کرد: بازار در هفته پیش رو روند صعودی آرامی را آغاز کند.

منبع : سنا

 

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

۲ نظر

  1. sniper

    بنظر من با توجه به عرضه های احتمالی این هفته، بازار رشد انچنان خاصی نداره، نقدینگی هم تو بازار کمه ، زمان تصویه اخر ماه کارگزاریها هم نزدیکه

    پاسخ
  2. sniper

    بنظر من با توجه به عرضه های احتمالی این هفته، بازار رشد انچنان خاصی نداره، نقدینگی هم تو بازار کمه ، زمان تصویه اخر ماه کارگزاریها هم نزدیکه

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin