قیمت طلا به ۲۷۰۰ دلار خواهد رسید

nokhbegan-start
2224, 
قیمت طلا به 2700 دلار خواهد رسیدReviewed by رادیو سهام on Jul 19Rating: 4.0قیمت طلا به 2700 دلار خواهد رسیدقیمت طلا به 2700 دلار خواهد رسید
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گرچه قیمت جهانی طلا از زمان اعلامقیمت طلا به 2700 دلار خواهد رسید نتایج همه پرسی بریتانیا بیش از ۱۰۰ دلار افزایش داشته و توانسته است سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری را بشکند ولی به نظر می رسد طلا هنوز باید تلاش بیشتری را انجام دهد تا برخی از سرمایه گذاران ناامید را نسبت به ادامه روند صعودی خود متقاعد نماید.

قیمت طلا که طی سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ میلادی روندی نزولی را دنبال کرده است، از ابتدای امسال تاکنون با رشد ۲۵ درصدی همراه شده است.

قیمت طلا از ۱۹۲۳ دلار در هر اونس در سپتامبر ۲۰۱۱ میلادی به کمتر از ۱۰۴۵ دلار در دسامبر ۲۰۱۵ میلادی کاهش یافت. البته قیمت طلا نسبت به دسامبر گذشته تاکنون ۳۰۰ دلار افزایش داشته است.

به گزارش رادیو سهام به نقل از سایت طلا، به نظر می رسد اگر طلا بتواند طی هفته های آینده سطح مقاومتی ۱۴۰۰ دلاری را بشکند، روند صعودی قیمت این فلز گرانبها از سر گرفته خواهد شد.

بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی هنوز نسبت به ادامه روند صعودی قیمت طلا متقاعد نشده اند و به همین علت تمایلی برای سرمایه گذاری در بازار طلا ندارند.

از سوی دیگر بسیاری از سرمایه گذاران نیز منتظر کاهش بیشتر قیمت طلا هستند تا برای کسب سود بیشتر، طلا را در قیمتهای پایین تری خریداری نمایند. آنها ترجیح می دهند تا زمانی که قیمت طلا به سطح ۱۳۰۰ دلاری نزدیک شود، منتظر بمانند. این جنگی بین دو اردوگاه رقیب است.

تجزیه و تحلیل نمودارهای آماری و تکنیکال نشان می دهد که قیمت جهانی طلا تنها در طول ده سال یعنی ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ میلادی از ۲۵۰ دلار در هر اونس به ۱۹۰۰ دلار افزایش یافته است.

نکته مهم دیگر این است که قیمت طلا در بازه زمانی ۵ ساله یعنی ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ میلادی با کاهش شدیدی روبرو شده و به سطح ۱۳۰۰ دلاری بازگشته است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، قیمت ۱۴۰۰ دلاری در شرایط کنونی سطح مقاومتی حساس و تعیین کننده ای خواهد بود و می تواند تحولات قیمت طلا در بلندمدت را مشخص نماید.

اگر طلا بتواند این سطح قیمتی را بشکند در ادامه قادر خواهد بود تا به سطح ۱۶۵۰ دلاری نیز دست یابد.

این تحلیل نشان می دهد که روند صعودی قیمت طلا در بلند مدت نیز ادامه خواهد یافت و این فلز گرانبها به سطح ۲۷۰۰ دلاری دست خواهد یافت.

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin